Пт. Тра 24th, 2024

Самопроголошений правитель білорусі звинуватив Україну у намаганні втягнути у війну сили НАТО

Самопроголошений правитель білорусі “дядька” лукашенко звинуватив Україну та НАТО у зростанні кількості провокацій біля білорусько-українського кордону та заявив, що Україна намагається втягнути у війну сили НАТО.

Про це пишуть аналітики американського інституту вивчення війни (ISW).

лукашенко заявив, що білоруським чиновникам вдалося стримати потенційного супротивника від застосування військової сили проти білорусі, а НАТО нарощує сили та активізує бойову підготовку в сусідніх країнах. Білоруський міністр оборони віктор хренін заявив, що прямої підготовки до війни немає і що білорусь лише захищатиме свою територію. Представник Головного управління військової розвідки України (ГУР) Вадим Скібіцький повідомив, що ознак формування ударного угруповання на території білорусі немає.

лукашенко та хренін, ймовірно, зробили коментарі, щоб підкріпити те, що ISW раніше оцінювало як триваючу інформаційну операцію, спрямовану на закріплення українських сил на кордоні з білоруссю у відповідь на загрозу вступу білорусі у війну. Вони також, ймовірно, зосередили інформаційну операцію на “передбачуваній агресії” НАТО та провокаційних діях уздовж білоруського кордону, щоб припустити, що білоруські військові повинні залишатися в білорусі для захисту від НАТО, і таким чином створити інформаційні умови для протистояння російському тиску щодо входу в білорусь у війну проти України.Related Post