Нд. Чер 16th, 2024

Зупинити протиправну діяльність кремлівських ПВК на Африканському континеті

ЧВК ПВК вагнер

11 серпня п.р. ГО «Ардіс» під Посольством Судана у Києві закликали стримати свавілля ПВК «Вагнера», яке поширюється в Африці. За останні кілька років Кремль, залежно від своїх геополітичних потреб, активно використовує цих приватних найманців для розпалювання протестних настроїв, тренування повстанців або підтримки авторитарних режимів.

«Вагнерівці» охоче грають роль і приватної охоронної компанії: вони охороняють об’єкти російських олігархів, супроводжують морські перевезення. У Судані, наприклад, вони «кришують» золотодобувні шахти. Це поширена схема впливу – за допомогою військової сили дестабілізувати ситуацію в регіоні, а потім в обмін на ресурси країн допомагати підтримувати мир. Також це чудовий привід виправдати там присутність російських військових формувань та здійснювати антизахідний вплив.

Офіційний Кремль продовжує заперечувати існування приватних військових компаній, оскільки найманство заборонене законом. Так само відхрещується від зв’язку з групою «Вагнера» і наближений до верхівки політикуму підприємець Євгеній Пригожин. Втім, вже кілька років поспіль присутність ЧВК «Вагнера» було зафіксовано у Сирії, ЦАР, Лівії, Судані. Беззаперечні докази використання Росією найманців в Африці були представлені у розслідуванні авторитетного французького Le Monde.

Сенсацією стала вчорашня новина BBC. У результаті розслідування російської та арабської служб цього видання журналістам вдалося отримати планшет найманця ПВК «Вагнера» у Лівії. Перевірка позивних у планшеті через українс

ьку базу «Миротворець» дає журналістам підстави пов’язати один з позивних з російським бійцем ПВК «Вагнера» Федора Метьолкіна («Мітла»), який раніше воював на стороні НВФ в Україні.

Грати у домовленості з Москвою – необачний вибір. Обіцяючи лідерам або опозиціонерам підтримку, Кремль насправді зацікавлений у пролонгації конфлікту, щоб створювати свої осередки впливу, отримати право на експорт за безцінок природних ресурсів, продавати зброю, свою охорону або, врешті-решт, розміщувати свої військові бази, як прагне зробити це зараз у Судані. ПВК «Вагнера» перетворилась на інструмент впливу та швидкого реагування. За кілька років «вагнерівці» укорінили свій контингент в Африці, відзначились і в Україні. Вони можуть так само швидко розгорнути свою підривну діяльність у будь-якій точці світу, тому протидіяти їм треба міжнародними зусиллями.Related Post