Харчове отруєння 12 людей з дитячого табору «Славутич» на Київщині викликали бактерії кишкової палички та патогенний стафілокок.

Такі проби за результатами експертизи виявили в лабораторії, повідомили 10 липня в Держпродспоживслужбі.

Проби та змиви (мазки з робочих поверхонь на кухні, їдальні і т.ін.) відібрали 3 липня. Зі 30 відібраних – у 10 дали позитивні результати на бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору в харчоблоку.

Водночас було також проведене епідрозслідування. За його результатами регулятор встановив, що 30 червня група гімнастів святкувала день народження однієї дитини. Однак у цьому випадку (за результатами аналізів продуктів, які залишилися) шкідливих бактерій не знайшли.

У воді теж не виявили жодних бактерій (ще чотири проби аналізують). Порушень не було і в решті їжі – брали на пробу обід і вечерю в день отруєння. У межах норми ситуація з молочними продуктами в таборі.

Судячи з методу аналізу (змив) – шкідливі бактерії виявили саме на робочих поверхнях у таборі.

Звіт про результати проб з табору Славутич надіслали до Переяслав-Хмельницької прокуратури та поліції Київщини.

Наразі в закладі перебуває 197 дітей. Їх стан задовільний – з ізолятору виписали всіх дітей.

Регулятор вніс припис задля виправлення незадовільних умов керівництву дитячого табору.

Там 9 липня відзвітували, що заклад продезінфікував харчоблок та звернувся до ГУ Держпродспоживслужби задля проведення повторного контролю.

Нагадаємо, діти зі санаторію «Славутич», що в селі Циблі Переяслав-Хмельницького району, масово звернулися до лікарів 2 липня. Загалом від харчової токсикоінфекції постраждало 12 дітей. Всі вони були вихованцями ДЮСШ Дерюгіних. Гімнасти тренуються та відпочивають у цьому дитячо-оздоровчому таборі.

Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/07/Staly-vidomi-prychyny-otruyennya-12-ditej-z-dytyachogo-taboru-Slavutych.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/07/Staly-vidomi-prychyny-otruyennya-12-ditej-z-dytyachogo-taboru-Slavutych-150x150.jpgKievTimeКиївська областьПроисшествияСуспільствоОтруєння,табор СлавутичХарчове отруєння 12 людей з дитячого табору «Славутич» на Київщині викликали бактерії кишкової палички та патогенний стафілокок. Такі проби за результатами експертизи виявили в лабораторії, повідомили 10 липня в Держпродспоживслужбі. Проби та змиви (мазки з робочих поверхонь на кухні, їдальні і т.ін.) відібрали 3 липня. Зі 30 відібраних - у 10...| Київської області та України | Kiev Time