Site icon Новини Києва

Чим годують на судовому засіданні в Печерському суді

Чим годують на судовому засіданні в Печерському суді

Чим годують на судовому засіданні в Печерському суді

Шматок сала, скибка хлібу та ціла цибулина в пакеті з пліснявою:

чому підозрюваних в Україні годують непотребом?

Питання неправомірного ставлення до українських засуджених: харчування, умови побуту та психологічного тиску – вже не раз підіймалося в публічному просторі. Адже кількість масових отруєнь в СІЗО та тюрмах, закупівель неякісних та протермінованих продуктів, розкрадань державних коштів, призначених для надання адекватних умов життя ув’язненим – сягає величезного масштабу та, на жаль, вже стало нормою.

Як відомо “риба гниє з голови” і ганебні умови утримання починаються для українців задовго до моменту їх потрапляння в СІЗО чи тюрми. Судова система перестає вважати людину “людиною” ще на моменті, коли провина не доведена, а підозрюваний не засуджений – тобто, на етапі слухання справи, а також судового розслідування.

Так сталося і з підзахисним адвокатки Ганни Колесник. Який на моменті слухання одного із клопотань утримувався під вартою. І на 9:00 вже був доставлений до суду, разом з іншими підозрюваними по справі, де пробули до 00:00. Таким чином, підозрювані пропустили сніданок, обід та вечерю в ізоляторі тимчасового тримання. За нормами тримання підозрюваних в ізоляторі – ці прийоми їжі мали бути замінені сухпайками, які відповідають денній нормі калорійності та стану здоров’я підозрюваних. Адже, будь-якій людині для нормального функціонування організму потрібно їсти. Однак, конвой не дотримався жодних правил і підозрюваним видали першу за день їжу лише після 20:30. Та лише після того, як адвокати почали наполегливо вимагати погодувати їх підзахисних.

“Їжа” у вигляді сухпайка, яку надали підзахисним заслуговує окремої уваги. У пакетах з пліснявою лежало по одній вареній цілій картоплині, 50 грамів не нарізаного сала, ціла чищена цибулина та 20 грамів хліба. (див. зображення 1, зображення 2).

Їжа для підозрюваних Печерський суд

Чи нормальним є таке одноразове харчування для дорослих чоловіків? За даними розрахунків GDAs Конфедерації Харчової Промисловості ЄС доросла людина чоловічої статі має вживати на добу 2200-2700 ккал. Калорійність сухпайків наданих підозрюваним, при приблизних підрахунках, ледь досягає 700 ккал. Що вже порушує норми та загрожує здоров’ю підозрюваних.

Та справа не лише в кількості спожитих калорій. А й в потребі особливого харчування для людей з захворюваннями. Таким, за законом, має бути надане особливе харчування. І в нашому випадку не менше ніж двоє підозрюваних його потребують. В одного з них є діагнози: ерозивний бульбіт та застійна гастропатія – що вимагає дотримання режиму та особливої дієти. А в іншому випадку може спричинити сильні ускладнення та загрозу життю. Інший же підозрюваний нещодавно переніс операцію в ротовій порожнині та має безліч хірургічних скоб. Які унеможливлюють вживання ним твердої їжі. І суд, і ізолятор тимчасового тримання належним чином були про це проінформовані.

Та чи турбують представників суду та пенітенціарної служби дієти підозрюваних, які ще навіть не визнані винними? Ні! Представники закону вже ставляться до підозрюваних, як до злочинців, які на їх думку, не заслуговують на нормальну їжу.

І навіть коли адвокат підозрюваних звернулася з проханням передати своїм підзахисним шоколадні запаковані батончики, а суд дозволив це зробити – конвой проігнорував це прохання. А підозрювані за цілий день так і не поїли. Бо єдина передана їм їжа – видані конвоєм сухпайки, були непридатні до вживання.

Чи можна вважати такі дії умисним тиском на підозрюваних? Однозначно так! Адже голодні та знесилені підозрювані не можуть ані ясно мислити, ані захищати свої права. Така вже природа людини. Згадаймо хоча б піраміду потреб Маслоу (див. зображення 3): аби закрити потребу безпеки та поваги, людина має закрити фізіологічні потреби, такі як вода, їжа та сон.

піраміда потреб Маслоу
Зображення 3: піраміда потреб Маслоу

Крім того, представники ізолятора тимчасового тримання зневажливо ставляться до підозрюваних. Вони не просто видають підозрюваним такий непридатний до вжитку сухпайок, вони видають його лише після вмовлянь захисту та суду.

Таке сучасне ставлення до підозрюваних нагадує умови тримання людей в радянських ГУЛАГах. Коли головною ціллю було знищити особистість та самоповагу людини. Це не має права на існування в прогресивній країні ХХІ століття, яка тримає курс до ЄС.

Ця ситуація не є винятком з правила чи прикрим непорозумінням. Ця ситуація є кричущим прикладом неповаги до підозрюваних, правозахисників та всіх українців. Бо на лаві підсудних наступного разу можете опинитися ви чи ваші близькі. І це вам чи вашим близьким вручать такий “пакетик непотребу” замість нормальної їжі.Exit mobile version