Та ґалузь права, що називається корпоративною, вивчає структуру, управління та метод взаємодії корпорацій або інших бізнес організацій. Вона охоплює правові аспекти ведення бізнесу, які відображають процес створення, функціонування, управління, реорганізації або ліквідації компанії. А також прозоро показує відносини між учасниками: акціонерами, директорами та кредиторами. Оцінка корпоративних прав в Україні проводиться професіоналами своєї справи, які зможуть якісно та реалістично надати інформацію.

Оцінка корпоративних прав: що це 

Навіщо взагалі проводити оцінку корпоративного права? Це може знадобитися у разі продажу бізнесу, залучення нових партнерів або інвесторів. Її основні мети вміщують в себе:

  • Максимізацію вартості продажу свого підприємства. Компанії, які вирушають на ринок для продажу, можуть проводити оцінку своїх корпоративних прав для максимізації вартості. Результат цієї оцінки допоможе подивитися на бізнес багатомірно.
  • При злитті чи придбанні компанії оцінка корпоративних прав допоможе зрозуміти їхню цінність та структуру правових відносин. Ви зможете виявити потенційні ризики та обмеження, які можуть впливати на діяльність компанії. Це може включати в себе різні недоліки у договорах, спори, податкові питання тощо. Встановлення чіткості і правильності структури правових документів забезпечить правову чистоту компанії. Це може бути важливо при проведенні переговорів, залученні інвестицій. Якщо ви будете прозоро розуміти, як побудована правова структура компанії, зможете зрозуміти, як правильно побудувати підхід до успішного управління.
  • Інвестори проводять оцінку корпоративних прав перед вкладенням коштів в компанію, щоб оцінити рівень правової чистоти та не потрапити у пастку, невигідну угоду.
  • Під час змін в корпоративній структурі або реорганізації може бути важлива оцінка наслідків для корпоративних прав. Та як наслідок створення поля для формування нових документів та прав, які легше буде визначити, коли перед очима буде цілісна картинка всієї системи.
  • У випадку спадкування бізнесу чи переходу корпоративних прав на нових власників, оцінка допомагає у визначенні їхньої вартості та можливих правових обмежень.

Разом з правовою оцінкою робиться загальна оцінка бізнесу, яка вміщує в себе всі фінансові та економічні аспекти. Правова оцінка може бути виконана спеціалістами у юридичній справі: юридичними експертами, фінансовими консультантами, аудиторами чи спеціалізованими фірмами з оцінки бізнесу. Оцінка корпоративних прав в Україні https://pareto.com.ua/ua/ocinka-korp-prav надасть вам можливість реалістично подивитися на внутрішні справи компанії та прийняти вірне рішення стосовно її придбання, розвитку або продажу.