Якщо малюкові поставили діагноз “приглухуватість”, потрібно якомога швидше підібрати слуховий апарат. Без цього його повноцінний розвиток, соціалізація, навчання, якість життя будуть під загрозою. На щастя, сьогодні дитячі слухові апарати досить потужні, щоб компенсувати навіть сильні порушення слуху. Але вибір їх – дуже тонка й відповідальна справа.

Рекомендовано, щоб вихідний звуковий тиск не перевищував 125 дБ, також існує ряд інших важливих параметрів. Занадто потужний індивідуальний слуховий апарат може нашкодити дитині. Ось чому його вибір краще довірити кваліфікованим фахівцям. У Білій Церкві знайти їх можна у центрі слуху “Беттертон”, де ви отримаєте детальну консультацію та допомогу у виборі пристрою, а також професійне налаштування.

Ключові характеристики при виборі дитячих слухових апаратів:

●Потужність – підбирається залежно від ступеня ураження слуху

●Частотний діапазон – становить від 100 до 10 тисяч Гц та поділяється на відрізки по 500 Гц (чим ширше частотна смуга, тим вище розбірливість мови)

●Кількість каналів – число відрізків частотного діапазону

●Дизайн – повинен бути комфортним у носінні та компактним

У виборі дитячого слухового апарату існує безліч нюансів, розібратися в яких під силу тільки фахівцеві. На якість звучання впливають такі чинники:

●Виявлення порогів слуху

●Тип компресії

●Синхронність роботи парних апаратів (при бінауральному слуховому рішенні)

●Число каналів, що уловлюють незалежну компресію

●Наявність та тип локаторів звуку

Усі ці фактори впливають на те, наскільки якісно цифровий слуховий апарат буде фільтрувати корисну звукову хвилю на тлі шуму та посилювати її. Самостійно розібратися у всіх цих тонкощах неможливо. На щастя, фахівці центру “Беттертон” у Білій Церкві завжди готові прийти на допомогу не тільки з вибором, але й з налаштуванням приладу.

Первинне налаштування дитячого слухового апарату

Дітям складніше адаптуватися до апарату, ніж дорослим, їм буде потрібна адаптація терміном приблизно місяць, протягом якого доведеться проводити більш тонку корекцію. Слухові апарати нового покоління мають широкі можливості для налаштування, це дозволяє зробити їх використання максимально комфортним для маленького носія.

Чим швидше буде підібраний хороший слуховий апарат, тим більш повноцінним буде життя й розвиток малюка. Крім того, прилад не дасть атрофуватися слуховому нерву та відповідним мозковим центрам.

Правила носіння слухового пристрою:

●Одягайте слуховий  апарат дитині вранці та не знімайте протягом усього дня – вона повинна знаходитися у ньому весь період неспання

●Раз на день перевіряйте працездатність приладу, при необхідності замінюйте батарейки

●Слідкуйте за станом корпусу та вушних вкладишів – не допускайте забруднення сіркою та іншими виділеннями, проводьте чистку

●Раз на рік проходьте огляд у фахівця з перевіркою слуху та (при необхідності) налаштуванням

У філії центру слуху “Беттертон” у Білій Церкві можна пройти аудіометричне обстеження та визначити ступінь порушення слуху в малюка будь-якого віку. Тут пропонують скринінг новонароджених та інші методи діагностики для дітей старшого віку. Також можна підібрати й купити слуховий апарат від надійного виробника з гарантією, провести його налаштування. Приходьте за адресою: м.Біла Церква, вул.Гагаріна, 25, 2-й поверх Центр здоров’я “Беладент”, або дзвоніть за телефонами: (0456) 309-969, (066) 409-30-62, (067) 234-89-88