З 14 по 15 грудня 2017 р. у м. Києві пройшла річна підсумкова зустріч-нарада на тему «Надання допомоги жінкам та дівчатам постраждалим від насильства: від гуманітарного реагування до ефективної міжвідомчої взаємодії». Захід організовано Фондом народонаселення ООН в Україні спільно з Українською фундацією громадського здоров’я за підтримки Міністерства соціальної політики України. Учасники обговорювали досягнення, проблеми та перспективи діяльності проекту UNFPA «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні». Серед присутніх були основні партнери, донори та співробітники проекту, представники міжнародних агенцій, громадських організації, державних органів, а також співробітники 40 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які допомагають виявляти та реагувати на випадки ґендерно зумовленого насильства та надавати якісні послуги підтримки та перенаправлення.

Під час першого дня учасників привітали: Каспар Пік, Представник UNFPA в Україні, Джудіт Гоф, Посол Великої Британії в Україні, Ірина Луценко, народна депутатка України, Наталія Федорович, заступник Міністра соціальної політики України, Анастасія Дєєва, заступниця Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції та Галина Скіпальська, виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». Також відбулася презентація роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей та презентація результатів роботи центрів допомоги для жінок, постраждалих від насильства.

Протягом другого дня учасники мали змогу взяти участь у роботі малих груп та обговорити дві загальні теми – підтримка самоефективності та методики покращення ефективності роботи з клієнтами (корекційні програми, супровід клієнта та основи мотиваційного консультування).

З 2015 року мобільні бригади 5 областей, які найбільше постраждали від конфлікту, виявили та надали екстрену та планову психологічну та соціальну допомогу більше 25 000 постраждалих, 90% яких складають жінки. У 3 містах проекту було створено притулки для жінок з дітьми, які пережили домашнє насильство. В жовтні 2017 році успіх діяльності було поширено на 5 нових регіонів (Вінницьку, Київську, Одеську, Львівську та Херсонську області) і проект перейшов від гуманітарного реагування у формат відновлення, спрямований на посилення національної системи попередження та реагування на ґендерно зумовлене насильство на загальнодержавному та регіональному рівнях.

– “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні