Site icon Новини Києва

Постапокаліпсис у Харкові: топ-7 місць, де час зупинився

Деякі місця та споруди Харкова залишаються «поза часом»: немає можливості ні реконструювати їх, ні знести. Тут панує романтика постапокаліпсису, що приваблює руферів, фотографів, любителів екстремальних розваг. У сьогоднішній добірці від MyKharkov.info топ-7 місць Харкова, де час зупинився.

Елеватор

Харків Елеватор

 

Розташований біля Південного вокзалу покинутий елеватор зустрічає харків’ян та гостей міста, які прибувають до нас залізницею. Не вдала візитна картка, але навіть у нинішньому стані будівля вражає.

Елеватор на цьому місці був ще в дореволюційний період і був зруйнований за часів Другої Світової війни. Пізніше почалася реконструкція, яку так і не довели до ладу. Причин тому багато — і перебудова, і пожежа, яка, як подейкують, сталася там на початку 90-х. Як би не було, але 1995 року підприємство, яке відповідає за його будівництво, визнали банкрутом.

Руфери називають елеватором не всю будівлю, а лише один із чотирьох її корпусів — найдоступніший для входу, але при цьому найаварійніший. Перекриття – в жалюгідному стані, за час простою в них утворилася велика кількість дірок.

Театр на Благовіщенській

 

Харків Театр на Благовіщенській

У далекому 1908 році на думку амбітного харків’янина на прізвище Муссурі прийшла ідея відкрити свій власний цирк. Та не простий, а найбільший і найпопулярніший не тільки в Російській Імперії, а й у всій Європі. Будівля була побудована справді грандіозна: із залом, що вміщає 5750 чоловік, шикарним дорогим інтер’єром, та ще й розташоване в історичному центрі міста. Здавалося, дітищу Муссурі уготована щаслива доля. Але смутні часи, що настали через десятиліття, внесли свої корективи — цирк перестав використовуватися за призначенням, ставши місцем проведення з’їздів більшовицької партії.

За часів СРСР будівлі знайшли інше застосування, розташувавши там Театр музичної комедії. А 1987 року його взагалі визнали аварійним та закрили. Сьогодні ж будівля належить приватній особі. Його намагалися відремонтувати, але, на жаль, безуспішно. Таємничість та обмежений доступ — ось що приваблює шукачів пригод та фотографів, які знаходять таємні лазівки, щоб таки потрапити до театру. Атмосфера там, подейкують, і справді містична і трохи моторошна. Ще під час перебування, коли там знаходився цирк, під час вистав стався ряд трагічних нещасних випадків.

Дах світу

Харків Дах світу
Будинок у Театральному провулку, а вірніше те, що від нього залишилося, оповитий безліччю легенд. Спочатку, з моменту закінчення будівництва 1910 року, там знаходився готель. За неперевіреними даними, готелем справа не обмежувалася – там також знаходився бордель, до якого полюбляла навідатися міська еліта.

Після Жовтневого перевороту готель перетворили на житловий будинок. А в 1970-х роках сталася пожежа, яка сильно пошкодила будівлю. Подейкують, що всі, хто намагався відбудувати його після пожежі, божеволіли. Підтверджень тому немає, але є напівзруйнована будова, яка приваблює харків’ян, попри всі чутки. І справді, саме свою назву “Дах світу” отримала саме завдяки приголомшливому вигляду, який відкривається з її верхніх поверхів.

Перебувати в будівлі було небезпечно не лише через її аварійність, а й тому, що її облюбували наркомани та бомжі. Міська влада обгородила територію “Даху світу” парканом.

Табір «Романтик»

Харків Табір Романтик
Колись це був один із найпопулярніших дитячих таборів Харківської області, а сьогодні це просто руїни. Побудований у період з 1970 по 1974 рік, «Романтик» належав заводу імені Шевченка і був улюбленим місцем відпочинку маленьких харків’ян. У 90-ті його спіткала та сама сумна доля, що й безліч інших соціальних об’єктів країни, табір закрили.

Зараз «Романтик» нагадує занедбане місто Прип’ять: спорожнілі корпуси, застаріла фарба — екстер’єр та інтер’єри табору ідеально підійшли б для зйомок постапокаліптичного фільму. Місце є настільки моторошним, що приваблює любителів гострих відчуттів. На форумах пишуть, що за невелику суму можна домовитися з охоронцем та переночувати у таборі невеликою компанією.

Прочитати про решту об’єктів можна у розширеному варіанті статті від Мій Харків. Знайти її можна за посиланням у шапці матеріалу. Там вас чекають розповіді про закинуте казіно, недобудований басейн та будинок, у якому заколотили усі вікна.Exit mobile version