Site icon Новини Києва

Фахівці розповіли про причини появи, симптоми, методи діагностики та лікування раку яєчників

Рак яєчників (РЯ) – один із найнебезпечніших типів онкологічних захворювань, що розвивається в епітелії тканини органу. За частотою виникнення злоякісних утворень у репродуктивній системі рак яєчників посідає третє місце відразу після раку тіла та шийки матки. У той же час рак яєчників знаходиться на першому місці за смертністю жінок від гінекологічних патологій, що зумовлено високою агресивністю та швидкістю поширення захворювання. Про це розповіли спеціалісти БФ “Квітна”.

Види раку яєчників

РЯ може розвиватися безпосередньо в клітинах тканини органу і носити первинний характер або виникати у зв’язку з вторинним (метастатичним) ураженням.

В залежності від типу клітин, з яких починається онкологічний процес, рак яєчників ділиться на наступні типи:

Симптоми раку яєчників

В залежності від стадії захворювання можуть з’явитися наступні симптоми:

Водночас на початкових стадіях РЯ здебільшого протікає безсимптомно, що ускладнює його діагностику.

Причини появи захворювання

Точні причини появи РЯ достеменно не з’ясовані. Проте, існує декілька факторів, які можуть збільшити ризик його розвитку:

Методи діагностики раку яєчників

Діагностика раку яєчників здійснюється наступними інструментальними методами:

Також для визначення віддалених метастазів здійснюється рентгенографічне дослідження легень, УЗД щитоподібної залози та органів черевної порожнини, мамографія та ректороманоскопія.

Способи лікування раку яєчників

Протокол лікування раку яєчників залежить від стадії захворювання і загального стану пацієнта. Та зазвичай терапія включає наступні методи:

Важливо пам’ятати, що рання діагностика та своєчасне лікування є вирішальними факторами у покращенні прогнозів для жінок, хворих на рак яєчників. Тому необхідно регулярно відвідувати гінеколога (до 30 років хоча б раз на рік, після 30 років двічі на рік), а також звертатися до лікаря, відчувши будь-які незвичні симптоми.Exit mobile version