Site icon Новини Києва

Zdorovi виміряли реальний стан медицини в Україні

Українські медики щодня рятують життя: хтось – на передовій, хтось – у тилу. Всі вони роблять благородну і важливу справу. Та на жаль під час війни, стан медицини зазнав змін і часами не на краще.

Засновниця Національної гуманітарної агенції ZDOROVI Наталія Тулінова під час онлайн-конференції «Rebuilding медичної системи» розповіла про стан реального стану української медицини під час широкомасштабної війни. Його вдалось виміряти завдяки дослідженню «Барометр», в якому взяли участь понад 100 представників медичної галузі – лікарі, керівники медичних закладів, держслужбовці.

За словами Наталії Тулінової: «Одне із завдань діяльності нашої команди – це систематичний моніторинг реальних потреб медичної галузі, який допомагає будувати стратегію взаємодії з міжнародними партнерами. Щоденно відправляючи медичні вантажі у лікарні по всій країні, ми маємо чітке усвідомлення про наслідки військової агресії і руйнування, яких зазнає галузь. Важливо, щоб такі дані мали не лише ми, але й інші благодійні організації, які працюють у сфері гуманітарної допомоги. З цими даними мають бути ознайомлені і наші міжнародні партнери, які відправляють допомогу в Україну і відстежують її подальше використання. Такі дослідження, як «Барометр», це фундамент прозорої співпраці з донорами, бо вони отримують зрозумілі і відкриті дані щодо цінності та ваги своєї допомоги Україні. Тому ми запрошуємо колег долучитись до ознайомлення та розповсюдження даних дослідженя та обʼєднання зусиль для формування іміджу країни у міжнародній спільноті».

Під час опитування експерти команди ZDOROVI виявляли вплив військових дій на якість роботи медичних закладів, в тому числі на деокупованих територіях, основні проблеми та чинники стійкості галузі на цей час, основні потреби лікарень для повноцінної роботи та відновлення зруйнованої інфраструктури. З даними дослідження «Барометр» можна ознайомитись на офіційному сайті Національної агенції ZDOROVI. Під час конференції Наталія Тулінова розповіла про Грантовий Хаб ZDOROVI, в якому проходять навчальні та консультаційні програми для представників лікарень, які вчаться залучати допомогу для своїх медичних закладів. На думку засновниці, такі програми допомагають не лише долати дефіцит, який виник в результаті військової агресії, але й будувати довгострокові стратегії відновлення медичної інфраструктури, від якої залежить якість надання медичних послуг пацієнтам. Спеціалісти Грантового Хабу надають лікарням необхідну підтримку у формуванні заявок та участі у глобальних міжнародних проєктах з охорони здоровʼя.

Нагадаємо, що за 2022 рік ZDOROVI заручилися підтримкою 55 благодійних організацій з 15 країн світу та привезли в Україну гуманітарної допомоги на 813,15 млн. грн. Масштабна гуманітарна робота агенції відбувається завдяки співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – Міжнародний фонд «Відродження», RAZOM for UKRAINE, NOVA Ukraine, Americares, USAID, PHILIPS та інші благодійні фонди та організації.Exit mobile version