Чт. Лип 18th, 2024

Зерновий коридор розблоковано – до якої дати подовжено угоду

Зернова угода розблокована, її дія продовжена до 18 липня. Про це заявив віце-прем’єр – голова Мінвідновлення Олександр Кубраков.

«Світ продовжить отримувати українську продукцію завдяки зусиллям наших партнерів щодо угоди – Туреччини та ООН. Зазначу, що зернова ініціатива була і діє, оскільки пролонгована у березні терміном на 120 днів – до 18 липня», – пояснив він.

Міністр нагадав, що з середини квітня Росія безпідставно почала обмежувати роботу ініціативи, а з травня фактично заблокувала її, відмовившись від реєстрації суден, що йдуть на навантаження до українських портів.

«Майже 70 суден очікують у територіальних водах Туреччини, 90% – це ті, хто готовий доставляти світу продукцію наших аграріїв», – розповів Кубраков.

Він пояснив, що для ефективної роботи зернової ініціативи необхідно усунути проблеми, які вже кілька місяців поспіль створює Росія через саботаж інспекцій та реєстрацію нового флоту.

«Сподіваємося, що наші партнери докладуть усіх зусиль, щоб зернова угода почала повноцінно працювати на продовольчу безпеку світу, а Росія нарешті припинить використовувати їжу як зброю і для шантажу», – наголосив Кубраков.Related Post