Чт. Тра 23rd, 2024

Колишні посадовці Дарницької РДА і не зовсім колишні «регіонали»: хто виграє столичні тендери?

Не так давно Київрада затвердила бюджет столиці на 2024 рік. Доходи бюджету Києва на наступний рік запланували у сумі понад 72,6 млрд грн, видатки — понад 85,3 млрд. Водночас доходи та видатки обласного бюджету Київської області визначили по 4,6 млрд грн. Звісно ж, частина цих коштів піде на такі «потрібні» в умовах воєнного часу капітальні ремонти.

На жаль, капітальні ремонти — одна із тих галузей, де розтрата бюджетних коштів відбувається часто й у великих розмірах, адже роботи довіряють не завжди добросовісним підрядникам, а замовники нерідко вступають із ними у змову.

Таким чином, тільки за грудень 2023 року Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації без використання електронної системи та відкритих торгів віддало 9 тендерів на капітальні ремонти (двох шкіл та сімох підвальних приміщень житлових будинків під укриття) на загальну суму 5,2 млн грн ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ».

ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ» — компанія, яку зареєстрував 28 березня 2017 року у Києві Володимир Олександрович Галинський. Згідно з даними Опендатабот, пан Володимир є директором ще однієї дуже цікавої політичної організації — Первинна організація «Буревісник» Дарницької районної у місті Києві Партії регіонів, яка наразі навіть не перебуває у процесі припинення діяльності.

Ця організація є філіалом Дарницької районної організації у місті Києві Партії регіонів, яка наразі є банкрутом і перебуває у стані припинення. Керівником цієї організації довгий час був достатньо відомий член команди Януковича Андрій Фурсов.

Андрій Фурсов — уродженець російського Челябінська, який був членом Партії регіонів з 2001 року й аж до самого її «розпаду» у 2014-му.

Водночас зараз власником ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ» є Тарас Володимирович Русінов. У 2010-х роках він був членом Громадської ради при Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації.

У 2015-2017 роках Тарас Русінов був помічником депутата Київради від «Європейської Солідарності» Олександра Гончарова, якого обрали у Київську міську раду у 21 окрузі Дарницького району. Це, ймовірно, і пояснює значну кількість тендерів від Управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації та Управління капітального будівництва Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Тарас Русінов також є власником ще однієї скандально відомої будівельної компанії «БК «Будівельна столиця», яку, згідно з інформацією з кримінальних проваджень, вважають фіктивною.

ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ» також фігурує у кількох кримінальних провадженнях.

Перше з них стосується розтрати бюджетних коштів посадовими особами КП «Інженерний центр» під час виконання будівельних та ремонтних робіт за кошти місцевого бюджету міста Києва у грудні 2018 року. Слідство велося у 2020-2021 роках.

У ході досудового розслідування встановили, що посадовці Департаменту будівництва житлового забезпечення КМДА, з метою привласнення бюджетних коштів у змові з посадовими особами низки підконтрольних суб`єктів господарської діяльності, зокрема і з ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ», запровадили протиправну схему заволодіння державними коштами під час проведення будівельних робіт на обʼєктах будівництва у м. Києві.

Тоді на рахунок компанії було переведено 51,6 млн грн. Водночас слідство встановило, що група компаній, серед яких є ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ», виконували роботи неякісно, а інколи не виконували взагалі, а також значно завищували ціни на будівельні матеріали. До того ж ці організації, згідно з ухвалою суду, мають ознаки фіктивності.

Ще одне кримінальне провадження стосується обох компаній Тараса Русінова: і ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ», і «БК «Будівельна столиця».

У 2020 році слідство встановило, що під час реконструкції кінотеатру «Краків» підрядник ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ» виконав роботи неякісно, а ціни на будматеріали були завищеними.

У цьому ж кримінальному провадженні також вказано, що ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ» та «БК «Будівельна столиця» мають ознаки фіктивності.

Попри тісні звʼязки із «регіоналами» і кримінальні провадження, за 7 років існування ТОВ «ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ» стало переможцем у 172 закупівлях на Prozorro на загальну суму 768,89 мільйона гривень.

Нині ж, найбільшим замовником ремонтних робіт у компанії є Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації (на загальну суму понад 124,9 млн грн). Друге і третє місце серед замовників посідають Комунальне підприємство «Інженерний центр» КМДА (на суму понад 108 млн грн) та Управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (на суму понад 42 млн грн).

Отож, з усього цього можна зробити висновок, що «кумівство» і «регіонали» досі мають місце в українській політиці. «Люди Януковича», які неякісно виконують ремонтні роботи, розтрачують бюджетні кошти, фігурують у кількох кримінальних провадженнях, проте мають вплив на Київраду, виграють тендери на мільйони та продовжують обкрадати країну.

 Related Post