Нд. Лип 21st, 2024

Лабораторія НІР отримала чергову допомогу за підтримки бренду SVAKOM та БФ «Квітна»

Гру4,2023 #Квітна #SVAKOM #НІР

15 листопада 2023 року Благодійний фонд «Квітна» за підтримки бренду SVAKOM передав чергову партію розхідних матеріалів для лабораторії молекулярно-генетичних досліджень Національного інституту раку України.

Це придбання стало можливим завдяки проведенню благодійної кампанії бренду товарів для інтимного здоров’я SVAKOM у 2021–2022 році. На жаль, початок повномасштабного вторгнення завадив одразу й у повному обсязі реалізувати благодійну співпрацю. Та головне, що незважаючи ні на що, мета ініціативи — допомога НІР — була реалізована.

Бренд SVAKOM дотримується активної позиції в підтриманні суспільства і планети за допомогою спонсорства благодійних організацій. Тому створив ініціативу разом з БФ «Квітна» з привернення уваги до боротьби з раком грудей та до важливості жінкам зважати на своє здоров’я і насамперед проводити регулярний самоогляд молочних залоз. Благодійний проєкт тривав майже 3 місяці, частину коштів з продажів товарів SVAKOM було спрямовано на допомогу та придбання необхідних матеріалів для лабораторії НІР.

1200x800-21

До лабораторії було доставлено:

  1. Наконечники для дозаторів CLEARLINE універсальні, типу Gilson, вільні від ДНКаз, ДНК людини, інгібіторів ПЛР та пірогенів, з поверхнею повного зливу «low Binding», з фільтром 0,1–10 мкл — 10 тис. шт.
  2. Наконечники до 10 мкл з фільтром, з поверхнею «Ultra Low Retention», подовжені, стерильні, вільні від ДНКаз, РНКаз, ДНК людини, інгібіторів ПЛР та пірогенів — 2 тис. шт.
  3. Мікропробірки 0,5 мл з пробкою-зажимом, тип Eppendorf ПП, вільні від ДНКаз, РНКаз, ДНК людини, інгібіторів ПЛР та пірогенів — 2 тис. шт.

IMG_8952

«Благодійний фонд «Квітна» вже понад шести років співпрацює з Національним інститутом раку та допомагає в придбанні необхідного обладнання різним відділенням. Наразі загальна сума допомоги від БФ «Квітна» становить майже два мільйони гривень. Ми вважаємо це гарним результатом і віримо, що й надалі зможемо допомагати головному державному медичному закладу онкологічного спрямування», — зазначила директор Фонду «Квітна» Олександра Вєлкова.

Вона також додала: «Сьогодні ми передаємо велику кількість розхідних матеріалів для лабораторії Інституту. Комусь може здатися придбання наконечників та мікропробірок несуттєвим, та насправді це дуже важливо, аби лабораторія могла використовувати якнайкращі розхідники та виконувати дослідження на найвищому рівні. Адже саме від якісної діагностики залежить успіх лікування будь-якої хвороби, зокрема онкологічної. Це перша частина нашого придбання, яке стало можливим завдяки співпраці з брендом SVAKOM. Друга частина прямує до нас з-за кордону, тому чекаємо її вже найближчим часом».

photo_2023-12-04 14.39.36

«Я хочу сказати, що ми робимо все можливе, аби лабораторія була забезпечена всіма необхідними розхідними матеріалами. Але є такі процедури, вони дуже особливі, і, на жаль, не завжди є можливість забезпечити розхідні матеріали для їхнього проведення. Тому ми вдячні нашому партнеру — благодійному фонду «Квітна» — за допомогу й те, що залишаєтесь з нами й допомагаєте НІР, навіть попри війну. Це велика допомога пацієнтам, які можуть бути впевненими, що ці послуги вони отримають в Інституті раку, і для цього в нас усе є», — поділилася директор Національного інституту раку Олена Єфіменко.

IMG_8954

Придбане обладнання буде залучене в роботі лабораторії молекулярно-генетичної діагностики. На зустрічі була присутня завідувач лабораторії Наталія Храновська, яка розповіла, для чого і як буде використане це придбання:

«Насамперед я хочу подякувати фонду «Квітна» та директору Олександрі Вєлковій за постійну допомогу нашій лабораторії. Сьогодні ми отримали витратні матеріали, це пробірки та наконечники. Вони використовуються для молекулярно-генетичних та молекулярно-цитогенетичних досліджень. Це матеріали, які потрібні нам у великій кількості кожного дня. Завдяки їм ми можемо робити будь-які дослідження, яких потребує наша клініка для уточнення діагнозу і для вибору оптимальної тактики лікування — як для дорослих пацієнтів, зокрема з раком молочної залози, так і для дітей з онкологічними захворюваннями. Цієї кількості витратних матеріалів нам вистачить приблизно на два місяці.

І ще зовсім скоро ми чекаємо на приїзд другої частини благодійної допомоги. Це флуоресцентний зонд для досліджень методом FISH, який використовується для досліджень у дитячій онкології, аби уточнювати підтип сарком, зокрема саркоми Юінга. Це дослідження чи не єдине, яке дає можливість максимально точно відрізнити тип саркоми, і це дуже важливо, тому що протоколи лікування для них дуже відрізняються. Цей зонд забезпечить дослідженнями приблизно 15 пацієнтів, і цього має вистачити до кінця року. Хочу зауважити, що ці дослідження ми робимо не тільки для пацієнтів НІР, але і для всієї України».

photo_2023-12-04 14.39.40Related Post