Пт. Тра 24th, 2024

У Німеччині стартують наймасштабніші в історії навчання авіації НАТО

У понеділок, 12 червня, в Німеччині стартують навчання повітряних сил НАТО Air Defender 23, які стануть наймасштабнішими навчаннями авіації Альянсу. Про це повідомляє France 24 та Bloomberg.

У навчаннях НАТО візьмуть участь 10 тисяч військових. Це представники 25 країн-партнерів Альянсу. Також близько 250 літаків, в тому числі винищувачі F-35 повітряних сил США і Нідерландів і розвідувальні літаки AWACS, а також транспортні літаки ВПС Японії.

Навчання пройдуть на чотирьох локаціях Німеччини, а також по одній в Нідерландах і Чехії. Тренування будуть тривати до 23 червня.

Райони навчань будуть використовуватися до чотирьох годин на день в різний час і в цей час будуть закриті для цивільних повітряних транспортних засобів. Комерційні рейси, які пролітають через повітряний простір Німеччини будуть змінювати свої маршрути, а також будуть затримуватись.

В ході маневрів планують перевірити здатність військово-повітряних сил НАТО реагувати на кризові ситуації в Європі на тлі посилення напруженості у відносинах з росією, пише Bloomberg.

Як повідомляє France 24 , генерал-лейтенант ВПС Німеччини Інго Герхарц заявив журналістам, що “Air Defender 23” був задуманий у 2018 році, частково як відповідь на окупацію росією Криму.

Також посол США в Німеччині Емі Гутманн сказала, що навчання продемонструє “спритність і швидкість наших союзних сил” і має на меті надіслати відповідний меседж країнам, включаючи росію.Related Post