Ср. Кві 24th, 2024

Українські біженці у Польщі та їхня депортація: у що обернеться конфлікт України та Польщі

Українські біженці у ПольщіУкраїнські біженці у Польщі

Українські біженці у Польщі з 2024 року вже не зможуть отримувати допомогу від країни. Безкоштовний доступ до медичного обслуговування, освіти, ринку праці будуть неможливими.

Від Польщі вже пролунала заява, що з наступного року буде припинена вся допомога біженцям з України. Це означає, що українці не зможуть більше отримувати посгули медицини безкоштовно, а також законно перебувати у Польщі. Також українці не зможуть отримувати виплати від країни.

Така заява поляків послужила продовженням конфлікту який виник між українською та польською владою.

Петро Мюллер, який є представником влади Польщі, наголосив, що пільги для біженців з України будуть скасовані з наступного року. Водночас Єврокомісія зробила заяву, що пільги для українців будуть подовжені до 2025 року.

Українські біженці у Польщі: конфлікт між Україною та Польщею

За словами журналістів, така заява Мюллера продовжила конфлікт між польською та українською владою. Справа в тому, що Польща – це та країна, яка одна з перших запровадила заборону на продаж зерна на своїй території.

З п’ятнадцятого вересня цього року ЄК дозволила продавати зерно по всій території Євросоюзу. Однак зі сторони Польщі була введена заборона (в односторонньому порядку).

На це зі сторони України був поданий позов до Всесвітньої організації торгівлі. Польща не зраділа такому кроку з боку України.

Відповідь Польщі

Анджей Дуда, Президент Польщі, відмовився зустрічатися з президентом України. Офіційна версія відмови: насичений графік.

У свою чергу, Україна зробила заяву, що вводить заборону на ввезення продуктів із Польщі, а, саме, на овочі та фрукти. Польща здивувалася такому рішенню з боку України.

Роберт Телюс, Міністр сільського господарства Польщі, наголосив, що таке рішення України є дивовижним, тому що  Польща надавала потужну підтримку жінкам з України, а також українським дітям. Всі вони, за словами міністра сільского господарства Польщі, і наразі проживають у Польщі та отримують підтримку.

Вибори у Польщі

У Польщі незабаром відбудуться вибори. Наразі в дебатах можна почути звинувачення в бездіяльності в питаннях захисту польських інтересів (між представниками чинних партій та опозиції). Деякі поляки висловлюють незадоволення щодо витрат на підтримку України. Можливо, після віборів ситуація у країні стане кращою.
Парламентські вибори у Польщі відбудуться п’ятнадцятого жовтня.Related Post