Відео знущань у школі з’являються ледь не щодня і кожне наступне страшніше від попереднього. Перелом хребта і чотири місяці прикутий до ліжка – так закінчився звичайний навчальний день для семикласника з Києва Максима Чернікова.

Про це йдеться у сюжеті програми “Сніданок з “1+1”.

Хребет Максиму зламали його ж однокласники.

“Було дуже боляче у серці, у грудях і не чув своїх ніг”, – згадує хлопець.

Результат цькувань – роки лікування і реабілітації.

“За шість хвилин скалічили життя моїй дитині”, – нарікає мати школяра Ганна Чернікова.

“Це сталося 7 грудня. Після другого уроку я йшов на урок англійської”, – каже хлопець.

Максиму – 12 років. Він активно займається плаванням і спортивно-бальними танцями. Та, щоб здійснити ще одну свою мрію – стати рекламістом, у вересні з простої школи він перейшов до спеціалізованого столичного ліцею. Через три місяці навчання всього за кілька хвилин, своєрідні забави однокласників ледь не вбили хлопця.

“Відбирали сумку, били, штовхалися, брали рюкзаки і перекладали речі. Після цього я побіг на другий поверх. Але вони там мене знайшли і побігли. Некришевич мене ударив по плечі, я захищався, щоб вони мені в голову не попали. Некришевич сказав дітям, які там стояли: “Відійдіть!”, і зі всієї сили ударив мене, я відлетів і упав”, – розповідає Максим.

Через кілька хвилин його привели до медпункту. Він скаржився на гострий біль у спині, грудях і серці. Не відчував ніг. Усе, що зміг зробити, – подзвонити до бабусі.

“Я приїхала через півтори години туди. І ніяка допомога дитині не була надана взагалі! Розумієте? При всьому при тому, що дитина скаржилася на гострий серцевий біль. Найперше, коли вони зайшли в кабінет, знаєте, про що вони запитали? Вони не запитали, як він себе почуває, вони запитали: а ти бився? А ти давав здачі? А хто перший кого вдарив? Поки я у грубій формі не зупинила цей допит. Потім уже приїхала швидка допомога”, – згадує Валентина Волокжаніна, бабуся Максима.

Вже у лікарні виявили набряк спинного мозку і забій грудної клітки. А через чотири дні встановили і остаточний діагноз – перелом хребта.

“Це не нещасний випадок! Нещасний випадок – це коли людина підслизнулася і впала. А тут напали, побили і кинули, і зламали хребет! Під час навчального процесу! У школі! Я віддала здорове дитя і забрала звідти скалічене!”, – каже мама Максима Ганна Чернікова.

Відео можна подивитися за посиланням:

https://tsn.ua/video/video-novini/zlamati-zhittya-za-6-hvilin-mama-maksima-chernikova-rozkazala-pro-pobittya-sina.html

Відео знущань у школі у мережі з’являються ледь не щодня, і кожна страшніша за попередню. Перелом хребта і 4 місяці у ліжку – ось так закінчився звичайний навчальний день для семикласника Максима Чернікова. Учень одного з престижних столичних ліцеїв став черговою жертвою шкільного булінгу. Мама Максима просто зараз у нашій студії.

Керівництво ліцею запевняє, що особливих проблем із булінгом ніколи не виникало. У ситуації з Максимом діяли за законом.

“Ми провели розслідування, відповідно до чинного законодавства у триденний термін, з’ясували обставини, покарали винних. Це заступник з виховної роботи, це черговий вчитель – отримали адміністративне стягнення”, – говорить директор ліцею податкової та рекламної справи №21 м.Києва Ірина Бабка

А от мама Ганна знає протилежне і демонструє відео знущань над іншими дітьми, яке учні викладали в Інтернет.

“Група “Мемчики 7А” у “Вайбері”. Почав розповідати, що хлопці ображають одне одного, знімають постійно на відео, знімають його, як він переодягається в роздягальні, коли йде на уроки. Розказав про те, як його однокласника Женю Раєвського побили, просто поваляли ногами. Діти це розцінюють як гру”, – каже Ганна Чернікова.

На відео тієї-таки “гри” видно, як 7-класники б’ють хлопчика. За кадром дівчина говорить і сміється: “Они не знают, что я снимаю! А давайте еще кого-то опустим!”.

Директор ліцею такі випадки вважає звичайним конфліктом.

“Ви ж розумієте, що це діти, це людський фактор, це ситуація спілкування підлітків. Виникають різні моменти, різні ситуації, але не було і немає таких, які не можуть люди між собою вирішити”, – говорить директор ліцею Ірина Бабка.

Втім, як бути у ситуації, коли з’ясування стосунків закінчуються каліцтвом та роками лікування і реабілітації? І найголовніше: як після всього, що трапилось, повернутися в колектив? Цього ні Максим, ні його мама поки не вирішили.

Шкільний булінг стає ще жорстокішим. Лише за останній місяць поліція відкрила три кримінальні провадження. Як захистити свою дитину, якщо вчителі не реагують на знущання – розповів юрист Роман Бондаренко.

Відео за посиланням:

https://tsn.ua/video/video-novini/scho-robiti-yakscho-vashu-ditinu-obrazhayut-u-shkoli.htmlhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/79e53b6fbbbd91decefd671cfcfbea34-1024x405.jpeghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/79e53b6fbbbd91decefd671cfcfbea34-150x150.jpegКиївTimeКиївКриміналОсвітаСуспільствоІрина Бабка,ліцею податкової та рекламної справи №21 м.Києва,Максим Черніков,побиття школяра,Шкільний булінгВідео знущань у школі з'являються ледь не щодня і кожне наступне страшніше від попереднього. Перелом хребта і чотири місяці прикутий до ліжка - так закінчився звичайний навчальний день для семикласника з Києва Максима Чернікова. Про це йдеться у сюжеті програми 'Сніданок з '1+1'. Хребет Максиму зламали його ж однокласники. 'Було дуже боляче у серці, у...| Київської області та України | Kiev Time