Дві невеликі примітки обмежують інформацію про технічні характеристики Model S Plaid (https://tsk.ua/katalog-avto/model-s/) на сайті Tesla: розгін до 100 км/год за 2,1 секунди розуміється з вирахуванням викату, а для максимальної швидкості в 322 км/год потрібно “обладнання з платними апаратними оновленнями”. Спочатку це мало означати спеціальні диски та шини, але, як виявилося, модернізація гальм, запропонована Tesla, здається достатньою. Тепер європейський гонщик зміг випробувати те, що, за його словами, було першим Model S Plaid із цим комплектом, і навіть побачив на спідометрі 350 кілометрів на годину.

“Перший” Model S Plaid з апгрейдом?

За яких обставин Себастьян Віттель (не плутати з німецьким чемпіоном світу Формули-1 Феттелем) одержав цю можливість, неясно. Згідно з підписом до відео з ним, опублікованому минулого тижня, модель S Plaid була надана компанією Tesla Belgium. Це був перший автомобіль, оснащений «вуглецево-керамічним гальмівним комплектом». Tesla пропонує цей набір за 20 000 доларів з кінця 2021 року, але тільки в магазині США, причому доступність кілька разів переносилася на «початок 2023 року».
У березні минулого року два відомі американські ютубери повідомили, що отримали керамічний комплект для своєї моделі S Plaid. Тим не менш, їм, можливо, довелося підписати угоду про конфіденційність для решти, оскільки про випробування з ним згодом не повідомлялося. У цьому відношенні Віттель, ймовірно, був не першою людиною, яка змогла керувати ним поза Тесли. Але, можливо, він був першим у Європі, і принаймні до нього про це ніхто не повідомляв.

По темі: купити Тесла X в Україні легко тут (https://tsk.ua/katalog-avto/model-x/)!

І гонщик був надзвичайно вражений оновленням пледу. Модернізована Model S – це “цілком інший звір”, ніж раніше, і “абсолютний звір”, – написав він на YouTube. Його відео показує коло трасою Circuit de Bresse у Франції. За словами Віттеля, це технічніша траса, в якій перевага надається невеликим і легким автомобілям. Але з Plaid Tesla, після невеликої практики, він одразу встановив новий рекорд для вуличних автомобілів на несликах. Час в 1 хвилину та добрих 33 секунди зовсім неймовірно для такого великого автомобіля.

Тесла не дозволяє відео з автострад

За словами Віттеля, встановити рекорд допомогли надійні гальма. Ще одним ефектом оновлення стало набагато більше значення максимальної швидкості, яка, судячи з відео, була досягнута не на трасі, а на автостраді. Там він кілька разів бачив на спідометрі 350 км/год., повідомив тестер Tesla. По GPS це 320-330 км/год. Частиною гальмівного комплекту також, мабуть, є зняття обмежувача швидкості, який в іншому випадку не дозволяє Model S Plaid (https://tsk.ua/katalog-avto/) розганятися до 262 км/год, а в режимі треку – до 281 км/год.
Віттель насправді хотів швидко додати відео з автомагістралі, яке документує нову максимальну швидкість, але, за його пізнішим коментарем, Tesla ще не дозволила цього. Комплект оновлення має бути спочатку офіційно випущений, написав він, а це означає, що він також має бути включений до європейського магазину Tesla. Принаймні тепер здається очевидним, що максимальна швидкість Plaid не вимагає нових коліс, як раніше писав сайт. Так само Tesla випускає його тільки в тому випадку, якщо клієнти купують власне вуглецеве-керамічне рішення, а не інші гальма, покращені в порівнянні з серією.