Штат Нью-Йорк визнав Голодомор (1932—1933 роки) геноцидом українського народу. Він став 34-м штатом Америки, який ухвалив таке рішення.

З населенням 19,54 млн людей (за оцінкою 2018 року) Нью-Йорк є 4-им штатом США за чисельністю населення.

Декларацію з нагоди 90-х роковин Голодомору підписали 45 держав ООН. За словами постпреду України при ООН Кислиці, нині рф використовує голод як метод ведення війни. Країна-агресор блокуює український експорт продовольства, обстрілює українські порти та зерносховища, перетворює родючу українську землю на поле бою.

Він також підкреслив, що українська дипломатія продовжує працювати над міжнародним визнанням Голодомору геноцидом.

Губернатор Пенсильванії, Сенат та Палата представників цього штату оголосили листопад місяцем вшанування Голодомору — геноциду українського народу.

Голодомор

Голодомор — це термін, який використовується для опису масового голоду та голодної смерті, які виникають внаслідок штучно створених або природних обставин. Одним із найвідоміших та найтрагічніших голодоморів є Голодомор в Україні в 1932–1933 роках, який мав місце в контексті колективізації та політики сталінізму в Союзі Радянському.

Основні риси Голодомору в Україні:

  1. Колективізація та політика: Голодомор став наслідком жорсткої колективізації, впровадженої в Союзі Радянському в 1930-х роках. Фермери були примушені об’єднуватися в колективні ферми, а їхні земельні надбання конфісковувалися.
  2. Політичні репресії: Політичні репресії та масові арешти спрямовувалися проти тих, хто виступав проти колективізації чи виражав незгоду з політикою влади.
  3. Штучно створені обставини: Влада приймала рішення, які призводили до штучного обмеження доступу до продуктів харчування в регіонах, спричинюючи масовий голод.
  4. Масова голодна смерть: Мільйони людей в Україні померли від голоду та йому пов’язаних хвороб. Голодомор мав страшний вплив на українське населення, призводячи до неймовірної трагедії.

Голодомор в Україні є об’єктом обговорення, і його визнання як геноциду було предметом дебатів. В 2006 році Україна та інші країни визнали Голодомор як акт геноциду проти українського народу.