Ср. Чер 12th, 2024

Пересувна медична платформа БФ «Квітна» здійснила свій другий виїзд: обстеження пройшли 89 жінок

Пересувна медична платформа БФ «Квітна» здійснила свій другий виїзд, під час якого за чотири дні 89 жінок змогли безкоштовно перевірити своє здоровʼя.

Медичний колектив у складі трьох лікарів та двох медсестер проводили гінекологічне обстеження та ультразвукову діагностику органів малого тазу, а також первинний мамологічний огляд та УЗД грудей.

Робота Платформи здійснювалася на території спеціалізованої школи №324 «Щастя» міста Києва.

«Я дуже хочу подякувати за такий формат обстежень, який ви організували. Адже багато жінок навіть з нашого колективу не відвідують лікарів на постійній основі з метою профілактики, хоч це і потрібно кожній людині. Але коли зʼявилася можливість пройти обстеження безкоштовно, і «медичний центр» приїхав просто до нас, це переконало всіх. Я можу сказати, що 100% нашого жіночого колективу сьогодні проходить обстеження. Це вчителі, кухарі, господарочки та інші працівниці. Колектив з ентузіазмом сприйняв цю ініціативу і дуже вдячний за організацію таких обстежень. І я особисто хочу висловити подяку, тому що це так важливо, аби жінки піклувалися про себе та берегли своє здоровʼя», — сказав директор школи Володимир Панасюк.

photo_2023-06-13 10.37.27

Серед жінок, що пройшли обстеження, було також девʼять вимушених переселенок та волонтерок Київської області. Це жінки, яким довелося залишити все своє життя в інших областях, де найбільше звірствує ворог, та починати жити наново, допомагаючи при цьому армії та тим, кому ця допомога необхідна наразі найбільше. На жаль, в таких життєвих обставинах, власне здоров’я відійшло на другий план, і ніхто з них за цей час не був бодай раз у лікаря. Саме для цього і працює Пересувна медична платформа, аби допомогти таким людям попіклуватися не тільки про інших, а й про себе.

photo_2023-06-13 10.37.34

Як зазначають лікарі, які ці дні працювали в Пересувній медичній платформі, майже всі жінки звертаються без скарг, з метою проведення профілактичного огляду. Однак, під час обстеження виявляються такі стани і захворювання, що потребують додаткового обстеження, взяття аналізів, а іноді – хірургічного втручання. Всього близько 55% відвідувачок мають рекомендацію – профілактичний огляд через рік. Це ще одне підтвердження актуальності і важливості роботи Пересувної медичної платформи, про які ми постійно говоримо – важливо виявляти захворювання, коли вони ще не турбують і підлягають відносно легкому та швидкому лікуванню.

photo_2023-06-13 10.37.36

Нагадаємо, штат медичного персоналу та вся медична частина роботи Платформи здійснюється за договором та на базі ліцензії лікувального закладу ТОВ «Медікал Вентера Груп». Адміністратор клініки Валентина розповіла, як проходить сама процедура обстеження в Пересувній медичній платформі:

«Перед візитом пацієнт в обов’язковому порядку заповнює інформаційну згоду на обробку персональних даних, згоду на обстеження та необхідні документи для БФ «Квітна». Цього вимагає українське законодавство. Потім людина спілкується з лікарем, відповідаючи на запитання щодо її здоров’я. Заповнюється консультативний бланк і здійснюється огляд. Після обстеження пацієнту надається консультативне заключення, де вказується діагноз та подальші рекомендації. Стандартна консультація та УЗД у гінеколога триває близько 45 хвилин. Якщо ж проводиться також УЗД молочних залоз, то час перебування пацієнта у кабінеті лікаря збільшується до години. Хоча всі люди потребують індивідуального підходу і хтось проходить обстеження швидше, хтось — довше».

photo_2023-06-13 10.37.29

Аби не бути голослівними щодо високої потреби в роботі Пересувної медичної платформи, ми поспілкувалися з її відвідувачками та запитали про їхні враження.

Тетяна, вчителька зарубіжної літератури:

«Зазвичай я відвідую лікарів лише тоді, коли щось турбує, а до профілактичних обстежень, як то кажуть, руки не доходять. Тож, якби не Пересувна медична платформа, мабуть, я б ще сто років збиралася на огляд. Тому я неймовірно вдячна, що ваш фонд реалізував такий важливий проєкт: лікарі приїхали до мене на роботу, все безкоштовно, обстеження здійснено людяними і кваліфікованими спеціалістами. Думаю, відтепер уважніше ставитимуся до свого здоров’я та буду обстежуватися регулярно».

Оксана, вчителька математики:

 «Нині дуже важко знайти час, можливість та сміливість перевірити жіноче здоров’я. Тому робота Пересувної медичної платформи, на мою думку, є не просто доречною — вона є конче необхідною українкам.

Я живу в Києві, але до сьогодні третій рік поспіль не була у гінеколога, а мамологічне обстеження взагалі пройшла вперше. Хоча останнім часом гостро потребувала перевірки здоров’я, оскільки з настанням повномасштабної війни моє самопочуття істотно погіршилося. Тож, як розумієте, я мала купу страхів, перш ніж зайти до лікаря. А зараз мені хочеться плакати від полегшення та радості, що я потрапила до кваліфікованого і людяного спеціаліста. В мене відчуття, ніби я пройшла обстеження в дороговартісній приватній клініці, куди приходиш і відчуваєш себе як вдома.

Для мене обстеження в медичній платформі стало першою радістю, яку відчула з часу великого нападу на Україну».

Юлія, вчитель фізики:

 «Часу на себе в мене не вистачало і в мирний час, а з настанням війни тим паче. Тож дуже добре, що запрацювала така медична платформа, де обстеження та обслуговування здійснюється на рівні приватного медичного закладу.

Наразі, після огляду лікаря в пересувній медичній платформі мені знадобиться додаткове обстеження і думка ще одного спеціаліста, аби прийняти рішення щодо подальших кроків стосовно мого здоров’я».

photo_2023-06-13 10.37.31Related Post