Сб. Лип 20th, 2024

В Україні запрацювала Пересувна медична платформа

Благодійний фонд «Квітна», який уже більше семи років займається проблемою раку молочної залози в Україні, від початку повномасштабної війни розширив вектори своєї роботи.

Наразі проектом-флагманом Фонду є запуск Пересувної медичної платформи в Україні. І вже у травні 2023 року перші пацієнти зможуть пройти обстеження абсолютно безкоштовно. Детальніше про проект, хто, де та як зможе скористатися послугами Платформи розповів директор БФ «Квітна» Григорій Колодач.

Розкажіть, будь ласка, що таке Пересувна медична платформа.

Пересувна медична платформа – це спеціально переобладнаний для медичних цілей великий будинок на колесах. Він виглядає як причіп, який кріпиться до великого автомобіля, завдяки якому і переміщується. Платформа є досить автономною, там є генератор потужністю 7 кВт, тобто вона не залежить від можливих вимкнень електроенергії в тих чи інших регіонах через постійні ракетні обстріли ворога. В платформі завжди буде комфортна температура та тепла вода задля забезпечення якісних та зручних медичних оглядів. У цій платформі є бак із водою, тобто від водопостачання того чи іншого населеного пункту її робота не залежить. Також в Пересувній медичній платформі є Starlink, аби команда лікарів завжди була на зв’язку, а також медики мали змогу видавати пацієнтам заключення про прийом та наступні рекомендації.

Пересувна платформа поділена на три зони – це два окремі кабінети, коридор та санвузол з водопроводом та усім необхідним для медиків. Також є холодильник, де можуть зберігатися необхідні препарати.

Наразі цей пересувний «медичний центр» обладнаний якісним УЗД-апаратом, за допомогою якого і здійснюватиметься більшість обстежень. Ми докладаємо максимум зусиль, аби якнайшвидше придбати ще один УЗД-апарат та приймати більше пацієнтів на день.

Які обстеження можна пройти в Пересувній медичній платформі?

Пацієнтам надаватиметься досить широкий спектр послуг, аби обстеження було максимально інформативним та ми могли задовольнити якнайбільше потреб людей. Мова йде про:

  • УЗД щитоподібної залози;
  • УЗД молочної залози;
  • УЗД органів черевної порожнини;
  • УЗД органів малого тазу;
  • Первинна діагностика онкологічних захворювань та тих, що їм передують;
  • Гінекологічні огляди, проведення необхідних тестів.

Якщо у пацієнта буде виявлена хвороба, то йому призначать лікування?

Все залежить від діагноза, його точночті та складності. Ми співпрацюємо з професійними лікарями, і до кожного пацієнта вони матимуть індивідуальний підхід. В якомусь випадку, будуть надані подальші рекомендації та призначене лікування. Але якщо потрібна додаткова інформація, то людина буде направлена на дообстеження, додаткові аналізи чи до профільного спеціаліста у найближчий для пацієнта медичний заклад.

У Вас є команда лікарів? Хто проводитиме всі ці обстеження?

Ми вже уклали договір з лікувальним закладом ТОВ «Медікал Вентера Груп». Саме на базі ліцензії цього медичного закладу і проводитиметься вся медична частина роботи Пересувної медичної платформи. Штат лікарів, який працюватиме на Платформі – це також спеціалісти цього центру.

Де працюватиме Пересувна медична платформа?

Перший виїзд ми плануємо вже в травні, і за планом це буде місто в Київській області Біла Церква. Запрошуємо усіх бажаючих прийти і перевірити своє здоров’я абсолютно безкоштовно.

Далі маршрут руху Платформи буде плануватися залежно від потреб та запитів. Дізнаватися про дати роботи Платформи у тому чи іншому населеному пункті можна буде на сайті Благодійного фонду «Квітна» та у наших соціальних мережах: FacebookInstagram.

Як люди можуть записатися на прийом?

Для кожного населеного пункту буде визначено свій графік та дні роботи, вони будуть вказуватися заздалегідь. У цей проміжок часу кожен може прийти до Платформи і пройти обстеження. Все відбуватиметься у порядку «живої» черги.

Як взагалі з’явилася ідея створення Пересувної медичної платформи?

Ідея створення платформи зародилася ще від початку повномасштабного вторгнення. Коли звільнили Київську область, ми всі побачили, яких страшних знущань від ворога зазнають люди і як сильно їм потрібна допомога. Особливо в тих регіонах, де медичну інфраструктуру частково чи повністю зруйновано.

Ця ініціатива є надзвичайно актуальною та життєво необхідною, враховуючи кількість людей, що постраждали від війни, зазнали знущань окупанта та просто не мають змоги відвідати лікаря планово. Світова статистика свідчить, що після війни завжди відбувається «скачок» онкологічних захворювань, а робота Пересувної медичної платформи зможе вже зараз працювати на випередження та профілактикувати таке різке збільшення захворюваності.

З якими складнощами довелося зіштовхнутися у процесі запуску цієї ініціативи?

Першим викликом для нас стало доставити Платформу в Україну із США. Цей процес був досить тривалим і складним. Але, на щастя, нам це вдалося успішно зробити. Платформа знаходиться в Києві, вона повністю переобладнана під потреби і реалії України, зареєстрована та має всі необхідні сертифікації.

Далі ми почали займатися пошуком обладнання, необхідного для роботи Платформи, а також спонсорів, які допоможуть із придбанням цих апаратів.

Ми дуже вдячні усім нашим спонсорам і партнерам, які підтримали цю ініціативу. Завдяки підтримці великої кількості людей та організацій разом ми пройшли великий шлях від придбання платформи, першого УЗД-апарату, іншого необхідного обладнання — і вже зовсім скоро запустимо Платформу в подорож Україною. Велику подяку висловлюємо головному рабину України Моше Реувен Асману за допомогу та сприяння у придбанні Платформи.

Наразі ми займаємося питанням придбання другого УЗД-апарату, аби допомагати більшій кількості пацієнтів. І нам необхідна підтримка партнерів, спонсорів та всіх небайдужих людей.

Як громадяни та бізнес можуть Вам допомогти у реалізації цієї ініціативи?

Ми дуже раді і відкриті до партнерства з представниками бізнесу. Робота Пересувної медичної платформи потребує щоденної фінансової підтримки. Це і робота медичного персоналу, і водія, трати на пальне для пересування та розхідні матеріали для проведення обстежень. Тому ми запрошуємо кожного долучитися до нашої ініціативи та надати посильну допомогу задля здорового майбутнього українців.

Чи працюватиме Пересувна медична платформа після війни?

Після Перемоги України (в яку ми всі беззаперечно віримо) все не стане в один момент як було до війни. Адже знищені цілі міста, регіони. В багатьох населених пунктах окупант цілеспрямовано знищував медичну інфраструктуру. А людям всюди потрібна допомога та якісні обстеження. Тому робота Пересувної медичної платформи буде актуальною і затребуваною і після війни. Особливо це стосується віддалених регіонів, маленьких селищ і містечок, де і до великої війни не всі обстеження та лікарі були у доступі.Related Post