Нинішнього року в Україні свято на честь святителя Миколи Чудотворця відзначатимуть, як завжди, за юліанським календарем, тобто 19 грудня, а не за григоріанським – 6 грудня. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Православна церква України.

В Україні поки що не ухвалено рішення про зміну календаря, обговорення цієї теми триває. Тому святкувати всі церковні зимові свята треба у ті самі дати, що й минулого року:

19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця;

7 січня – Різдво Христове;

14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого;

19 січня – свято Хрещення Господнього.

Зазначається, що Священний синод ПЦУ ухвалив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може відбутися 25 грудня. Рішення про це приймають спільно настоятель та громада.

Тим часом таке богослужіння не замінює служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а лише є додатковою можливістю прославити подію Різдва Христового тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

У такому разі необхідно передати письмову інформацію про кількість учасників богослужіння до Київської митрополії, оскільки дані вивчатимуться під час розгляду реальної церковної потреби у переході на новоюліанський календар.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2022/12/890_450_63878986ef0dd.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2022/12/890_450_63878986ef0dd-150x150.jpgadminВідпочинокКультураСуспільствоПЦУ,Святий Миколай,свято,ЦеркваНинішнього року в Україні свято на честь святителя Миколи Чудотворця відзначатимуть, як завжди, за юліанським календарем, тобто 19 грудня, а не за григоріанським – 6 грудня. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Православна церква України. В Україні поки що не ухвалено рішення про зміну календаря, обговорення цієї теми триває. Тому...| Київської області та України | Kiev Time