Чт. Тра 23rd, 2024

Кабмін розширив перелік сфер для бронювання військовозобов’язаних

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних за відповідним списком під час дії воєнного стану. Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані, та встановлено терміни розгляду звернень підприємств щодо визначення їх критично важливими. Про це  йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.

«Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови № 76 від 27 січня 2023 року, якою регулюються питання бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час. Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані та встановлено чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими», – ідеться в повідомленні.

Повідомляється, що зміни внесено до порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та до порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

«Під час зустрічей з бізнесом ми отримували неодноразові скарги на зволікання державних органів з розглядом звернень щодо визначення підприємств критично важливими. Це впливало на діяльність суб’єктів господарювання, заважало бізнесу планувати свою роботу… Уряд встановив граничні терміни розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте в строк до 10 робочих днів з моменту отримання», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Окрім того, ухвалені урядом зміни передбачають:

  • суми ЄСВ відтепер будуть враховуватися у одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Нагадаємо, що критерій передбачає сплату підприємством протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів (окрім митних платежів) на суму понад 1,5 млн. євро.
  • підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям.
  • застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.


Related Post