Чт. Тра 23rd, 2024
Володимир Зеленський СБУ Іван БакановВолодимир Зеленський СБУ Іван Баканов

CNN опублікували скандальний матеріал. На початку вторгнення Служба безпеки України передала своїм американським колегам список облікових записів, позначених як такі, що розповсюджують російську пропаганду. ФБР передали ці дані до Meta (Instagram і Facebook) і Alphabet (Google i YouTube) для проведення перевірки. А там виявили, що до списку потрапили акаунти, які насправді підтримували Україну, зокрема верифікована російськомовна сторінка Державного департаменту США.
Тепер Юридичний комітет Палати представників США звітує про неналежні результати співпраці між ФБР і СБУ стосовно блокування проросійських облікових записів.
Планується розслідувати, чому недбало складений перелік було взято до опрацювання. У цьому контексті CNN згадує про занепокоєння щодо наявності у лавах СБУ російських агентів, які саботують діяльність цієї структури. У звіті Палати представників також стверджується, що СБУ могла мати сумнівні мотиви для включення облікових записів до списку, адже лише у 2022 році Володимир Зеленський звільнив Баканова через «російське проникнення» до Служби.
У Палаті представників заявили, що ФБР регулярно передавало такі списки від СБУ відповідним платформам. Невідомо наразі, скільки було зроблено «помилок».
? Саме в перші місяці вторгнення були видалені акаунти багатьох проукраїнських блогерів, які були критичними до Зеленського і його команди. Дмитро Чекалкін – яскравий приклад. І це свідчить не просто про зловживання війною, ця історія може суттєво підірвати довіру до України збоку нашого головного партнера. Будемо стежити за ходом розслідування в США.

– Володимир Ар’євRelated Post