Окупанти завдали ракетного удару по населеному пункту Люботин, що знаходиться у Харківській області.

Він заявив, що за попередньою інформацією ворог обстріляв громаду ракетами комплексу С-300 з російського міста Бєлгород.

“Окупанти завдали ударів по Люботину Харківського району. Попередньо — ракетами С-300 із Бєлгорода”, – заявив Синєгубов.

Крім того, чиновник повідомив, що наразі інформації про постраждалих не надходило.

“Пошкоджені фасади нежитлових будівель. Огляд місць триває”, – додав він.

Що таке ракети С-300

Зенітно-ракетний комплекс С-300 (SA-10 Grumble за кодифікацією НАТО) — це сімейство радянських/російських всепогодних зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) дальньої дії, призначених для оборони великих промцентрів, адміністративних об’єктів, військових баз і пунктів управління від ударів засобів повітряно-космічного нападу противника.

Система С-300 була розроблена в НДІ радіотехніки (НИИРП) у Москві під керівництвом Олександра Расплетина. Розробка розпочалася 1967 року, а перша система С-300ПТ була прийнята на озброєння 1975 року.

Система С-300 складається з ряду компонентів, включаючи:

  • Пускова установка: Пускова установка використовується для запуску ракет. Існує кілька типів пускових установок, включаючи мобільні та стаціонарні.
  • Ракета: Ракета є основною зброєю системи С-300. Існує кілька типів ракет, які відрізняються дальністю та висотою польоту.
  • Радіолокаційна станція: Радіолокаційна станція використовується для виявлення та відстеження цілей. Існує кілька типів радіолокаційних станцій, які відрізняються дальністю та характеристиками виявлення.
  • Командний пункт: Командний пункт використовується для управління системою.

Система С-300 може використовуватися для ураження різних цілей, включаючи літаки, гелікоптери, крилаті ракети та балістичні ракети.

Система С-300 вважається однією з найефективніших систем ППО у світі.