Ср. Кві 24th, 2024

Кому з українців у липні перерахують пенсії

Чер26,2023

В Україні з липня перерахують пенсії тим, хто вийшов на заслужений відпочинок за спеціальними законами. Підвищення становитиме 19,7%, для тих, хто зараз отримує пенсію за формулою у розмірі 5076 грн., може розраховувати на підвищення у розмірі 1000 грн.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

Так, підвищення торкнеться тих, хто виходив на пенсію за правилами, що вже не діють. Серед них, наприклад, журналісти, науковці, чиновники тощо. Спеціальні правила виходу на пенсії у рамках пенсійної реформи скасували, проте все ще є пенсіонери, які встигли скористатися цими правилами.

Решті пенсіонерів на 19,7% підвищили ще у березні. Вказані вище пенсіонери отримають осучаснення лише у липні. Варто зазначити, що вказаний розмір підвищення визначено законом. Це сума від половини від торішнього рівня інфляції та половина від середнього за три роки зростання зарплат.

До речі, із червня почали виплачувати підвищені пенсії працюючим. При цьому перша виплата буде з потрійним підвищенням (оскільки підвищення відбувається заднім числом з квітня).

Як зазначають у Пенсійному фонді, всього підвищення торкнеться 401 тис. пенсіонерів, що працюють. Справа в тому, що їхній стаж збільшується і кожні два роки їм мають перераховувати виплати з урахуванням нового стажу.

327,2 тис. осіб отримали підвищення лише через підвищення стажу. Середній розмір збільшення становить 179,4 грн. У червні вони отримають збільшення у 538,2 грн (потрійний розмір), далі отримуватимуть на 179,4 грн більше щомісяця.



Related Post