Українці, які продовжили працювати на заслуженому відпочинку, з 1 квітня отримали підвищення пенсій – від 100 до 400 гривень та вище. Виплати будуть перераховані з квітня, проте з урахуванням доплати їх сплачуватимуть заднім числом з наступних місяців.

В Україні продовжує працювати на пенсії кожен четвертий пенсіонер (2,7 млн осіб). Раз на два роки вони мають право на перерахунок виплат, тому що їхній стаж зростає. Підвищуватимуть пенсію лише в тому випадку, якщо станом на березень є 24 місяці стажу.

За пенсії 5000 грн та 35 років стажу перерахунок принесе збільшення виплати у розмірі 100 грн. Підвищуватимуть лише розрахунковий розмір виплат (без надбавок за вік, стаж наднорми). Важливо, чим вища попередня зарплата, тим більша надбавка може бути.

Перерахунок передбачений бюджетом України та провадиться автоматично. Для цього не потрібно звертатися до Пенсійного фонду. Саме підвищення розраховується з квітня, але відбувається із запізненням (оскільки ПФУ із затримкою отримує статистику). Однак, навіть якщо підвищення відбудеться пізніше, недоотриману за квітень суму виплатять пізніше.