Один з енергоблоків Запорізької АЕС був тимчасово знеструмлений у середу, п’ятнадцятого листопада. Фахівці МАГАТЕ почали проводити перевірку.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії.

“На ЗАЕС ведеться розслідування причин 90-хвилинного відключення електроенергії, що сталося наприкінці середи на шостому енергоблоці. Експерти МАГАТЕ, що знаходяться на майданчику, також збирають інформацію для проведення власної незалежної оцінки”, – йдеться у повідомленні агентства.

Там уточнюють, що зараз 6-ий енергоблок перебуває в режимі холодної зупинки, але, як і раніше, потребує електропостачання. При цьому жоден із п’яти інших енергоблоків не втратив живлення.

Працівники станції проінформували експертів, що після такого знеструмлення частину системи безпеки шостого енергоблоку було переведено на планове технічне обслуговування.

МАГАТЕ

Є спеціалізованою агенцією ООН.

  1. Створення та мета: Було засновано у 1957 році з метою просування мирного використання атомної енергії та запобігання поширенню ядерної зброї. Основною метою агентства є сприяння розвитку міжнародного співробітництва в сфері ядерної енергії та забезпечення безпеки та невідворотності цивільних ядерних програм.
  2. Функції: МАГАТЕ виконує ряд функцій, включаючи контроль та валідацію мирних ядерних програм країн-членів, надання технічної допомоги країнам у розвитку мирної ядерної енергії, забезпечення безпеки ядерних установок, інспекції для перевірки дотримання країнами-членами міжнародних угод.
  3. Інспекції та договори: Одним з найважливіших елементів роботи МАГАТЕ є проведення інспекцій в ядерних установках країн-членів для перевірки використання атомної енергії виключно для мирних цілей. Важливим договором є Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який контролює поширення ядерної зброї та сприяє розвитку мирної ядерної енергії.
  4. Членство: МАГАТЕ налічує більше 170 країн-членів.

Важливо відзначити, що МАГАТЕ грає ключову роль у забезпеченні міжнародної ядерної безпеки та сприяє розвитку мирної ядерної енергії.