Чт. Тра 23rd, 2024

Австрія виділить ще €1 мільйон для роботи МАГАТЕ в Україні

МАГАТЕМАГАТЕ

Австрія збільшила фінансування Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в Україні ще на один млн євро.

Про це заявив міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг на генеральній конференції МАГАТЕ у Відні.

У своєї заяві він нагадав, що вже дев’ятнадцять місяців пройшло з тих пір, як рф жорстоко вторглася до суверенної України. З тих пір росія “продовжує свої безвідповідальні та неприйнятні дії”.

Шалленберг наголосив, що йдеться про грубе порушення статуту Організації об’єднаних націй. Рф використовує ядерну погрозу і шантаж. Крім того, країна-агресор розмістила ядерну зброю в Білорусі.

Він додав, що рф показала крайню неповагу до основних принципів Агентства та його роботи в галузі ядерної безпеки, тому що окупувала ЗАЕС.

Шалленберг зазначив, що для надання допомоги важливій роботі МАГАТЕ в Україні Австрія виділить один млн євро.

МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) є міжурядовою організацією, створеною в рамках Організації Об’єднаних Націй. МАГАТЕ було засновано в 1957 році з метою сприяти використанню атомної енергії в мирних цілях, забезпечувати міжнародний контроль за ядерними матеріалами та технологіями, а також зменшувати ризики поширення ядерної зброї.

Основні функції та завдання МАГАТЕ включають:

  1. Нагляд за ядерною безпекою. Має за мету сприяти безпеці та безпеці ядерних установок та діяльностей в усьому світі. Він проводить оцінки безпеки, надає рекомендації та надає технічну допомогу країнам.
  2. Контроль за розповсюдженням ядерної зброї. МАГАТЕ працює над запобіганням поширенню ядерної зброї та інших ядерних матеріалів. Він надає державам технічну допомогу у забезпеченні безпеки та контролю над ядерними матеріалами.
  3. Сприяння мирному використанню атомної енергії. Надає підтримку країнам у розвитку мирних ядерних програм, таких як використання атомної енергії для електрогенерації, медицини та науки.
  4. Моніторинг та перевірка. Організація проводить перевірки та інспекції в ядерних установках для переконання в дотриманні країнами міжнародних договорів та правил.
  5. Технічна допомога. Надає технічну допомогу країнам у вирішенні ядерних та радіологічних проблем, а також у підготовці кадрів для ядерних програм.

МАГАТЕ грає важливу роль у забезпеченні міжнародної стабільності та безпеки, сприяючи мирному використанню атомної енергії та обмежуючи ризики ядерної загрози.Related Post