Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі, який днями відвідав окуповану ЗАЕС, заявив що ситуація на станції є «надзвичайно нестабільною».

Про це повідомляється на сайті МАГАТЕ.

«Ситуація з ядерною безпекою на Запорізькій атомній електростанції є надзвичайно нестабільною. Втрата Каховського водосховища стала катастрофою для регіону в цілому, а також додала серйозних труднощів для цієї великої атомної електростанції.

Зараз, як ніколи, всі сторони повинні цілком дотримуватися основних принципів МАГАТЕ, спрямованих на запобігання ядерній аварії. Ми активізуємо наші зусилля, щоб допомогти забезпечити ядерну та фізичну безпеку, а також надаємо допомогу постраждалому регіону в інші способи», – заявив Гроссі.

Зазначається, що МАГАТЕ відомо про інформацію щодо замінування в районі водойми-охолоджувача АЕС. Під час візиту Гроссі мін виявлено не було, проте агентству відомо про попереднє розміщення мін всередині станції та по її периметру.

«Наша оцінка цих конкретних місць розміщення полягає в тому, що, хоча наявність будь-якого вибухового пристрою не відповідає стандартам безпеки, основні функції безпеки об’єкта не будуть суттєво порушені. Ми стежимо за цим питанням з великою увагою», – зазначив очільник МАГАТЕ.

В агенції додали, що протягом останніх двох тижнів ЗАЕС отримувала необхідну їй охолоджувальну воду із запасів у скидному каналі Запорізької теплоелектростанції. Також ЗАЕС планує відновити перекачування води, яка все ще доступна, попри підрив росіянами греблі Каховської ГЕС.

«Додатково до потенційних небезпек, з якими стикається станція, ЗАЕС залишається залежною від однієї робочої лінії електропередачі 750 кіловольтів (кВ) для зовнішньої електроенергії, необхідної їй для охолодження реактора», – додали в МАГАТЕ.