Ср. Тра 29th, 2024

Чому тече кондиціонер

Лис24,2023
кондиціонеркондиціонер

Чому тече кондиціонер

Будь-яке кліматичне обладнання, навіть якщо ви правильно його доглядали, може вийти з ладу. На жаль, ви не можете контролювати втому металу, момент перегорання електронних плат та інші прояви природного зношування. Головне у такій ситуації – своєчасно помітити несправність та замовити ремонт кондиціонерів. Київ у цьому плані – одне з найзручніших місць, оскільки тут достатньо компаній, які займаються виключно кліматичною технікою. Але перед тим, як туди дзвонити, треба зрозуміти, що щось справді вийшло з ладу. І один з проявів, на який треба звертати увагу насамперед – вода, що капає з кондиціонера.

Чому це взагалі відбувається?

У процесі роботи кондиціонера вода, точніше – конденсат, утворюється постійно. Це відбувається тому, що при контакті з охолодженим циркулюючим фреоном теплообмінником повітря приміщення починає швидко остигати і виявляється в так званій «точці роси» – температурі, коли атмосферна волога починає конденсуватися. Ця точка може змінюватись в залежності від відсотка вологості, але при нормальній роботі кондиціонера досягається практично завжди. В результаті повітря не лише охолоджується, а й підсушується. Іноді настільки, що доводиться використовувати спеціальні зволожувачі, причому як зовнішні, так і вбудовані в кліматичне обладнання.

Так ось, цей конденсат накопичується і вільно стікає в піддон, що збирає, звідки або природним чином, або за допомогою насоса, виводиться через дренажну трубку або в каналізацію, або за межі будинку. Втім, одного разу я бачив монтаж, при якому дренажна трубка вела в здоровенний бідон, який потрібно було періодично спорожняти вручну. І наповнювався цей самий бідон напрочуд швидко.

Але якщо з якихось причин нормального збирання конденсату не відбувається, з кондиціонера починає текти вода. Для внутрішньої електроніки це не небезпечно – її розташовують так, щоб нічого не могло її випадково закоротити, але для внутрішніх стін приміщення, шпалер, підлоги і, що найстрашніше, розеток, вода, що витікає, може представляти серйозні проблеми.

кондиціонер в квартирі

Чому капає вода з кондиціонера?

До найпоширеніших причин того, чому кондиціонер тече, входять такі:

  • Засмічення дренажної труби, що виводить. Найпопулярніша причина – в цю трубу і бруд набивається, і всякі дрібні водорості з пліснявою наростають, а взимку вона ще й замерзати цілком може. Але й виправляється ця проблема найпростіше – банальним чищенням чи промиванням під тиском. А з обмерзанням борються за допомогою зимових обігріваючих комплектів.
  • Несправність дренажного насоса. Насос, втім, встановлюється лише тоді, коли природний відтік рідини неможливий через, наприклад, розмір або кут розташування дренажної системи. Виправляється кваліфікованим ремонтом чи заміною обладнання.
  • Зміщення піддона, що збирає, або від’єднання дренажного шланга. Виникають, наприклад, у процесі не дуже акуратного самостійного чищення кондиціонера. Втім, і усуваються теж самотужки.
  • Неправильний кут або перегин трубки, що виводить. Найчастіше – через порушення у процесі монтажу. Виявляється на ранніх етапах, проте для виправлення доводиться мало не заново прокладати дренажну систему.
  • Нестача фреону. Через це рідина починає конденсуватись настільки повільно, що не встигає досягати маси, необхідної для природного стікання до того, як почне замерзати. Льоду стає все більше і більше, настільки, що він навіть може деформувати пластини теплообмінника. А коли пристрій вимикають, весь цей лід починає танути, і дренажна система не встигає впоратися з таким навантаженням.
  • Тріщини у піддоні. Через природне зношування або механічні пошкодження. У будь-якому випадку, за їх наявності далеко не вся рідина, що конденсується, потрапляє в дренажну систему. І з кондиціонера починає капати.
  • Проблеми із зовнішнім блоком. Якщо кондиціонер може працювати в режимі нагрівання, рідина починає конденсуватися на теплообміннику не внутрішнього, а зовнішнього блоку. Який знаходиться на вулиці, ще й за мінусових температур. Так що, якщо його спеціально не обігрівати, лід, що накопичився, може завдати йому серйозних пошкоджень. А головний мінус цієї проблеми – її дуже складно визначити, оскільки все відбувається зовні приміщення.

Висновок

На жаль, більшість причин того, чому тече кондиціонер, самотужки не виправити. Для цього потрібні спеціальні інструменти, знання та навички, які, втім, мають фахівці з SCU. А окрім усього цього – багатий досвід роботи та численні сертифікати, що свідчать про право ремонту та обслуговування кліматичної техніки від багатьох виробників світового рівня. Плюс оперативне реагування на виклики, плюс прозора цінова політика, плюс ціни цілком доступного, як для звичайного жителя України, рівня. Так що якщо у вас тече кондиціонер чи йому потрібне обслуговування, заправка чи ремонт – ви знаєте, куди звертатися. Чекаємо на Вас!

Джерело: https://scu.com.ua/ua/articles/chomu-teche-kondytsioner/Related Post