Вт. Кві 23rd, 2024

смт Бородянка Бородянського району Київської області

Бородянка Селище вперше згадується у 1190 р. як поселення Козятичі. З 2 половини 19 століття Бородянка — центр Бородянської волості, а у 1923 році Бородянка стала районним центром.

Великий імпульс у розвитку селище одержало з будівництвом філіалу Київського заводу “Червоний екскаватор”, яке розпочалося у 1974 році. У наступні два десятиріччя було розгорнуто житлове будівництво для працівників заводу та реконструкція центральної частини селища.

Зараз на території селища більше 200 організацій та промислових підприємств всіх форм власності. Зокрема, ВАТ “АС” надає широкий спектр авіаційних послуг в різних галузях народного господарства України та країн СНД на літаках “малої” авіації, має аеродром, авіаційно-технічний спортивний клуб ТСО України, що має ліцензію Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України на підготовку парашутистів — помічників та парашутистів — спортсменів та занять з планеризму.

У селищі функціонують 3 спеціалізовані загальноосвітні школи з поглибленим вивченням окремих предметів та школа мистецтв, 3 дитячих садки; аграрний ліцей.

Діють Палац культури ім. Т. Г. Шевченка, Центральна бібліотека для дорослих та дитяча бібліотека, Дитяча-юнацька спортивна школа, спортклуб “Здоров’я”.

У районному центрі проведено будівництво сучасного спортивного комплексу футбольного клубу “Система”  з 4 футбольними полями (центральне — з підігрівом на 5 тисяч глядацьких місць) та спортивним залом.

 Related Post