Станом на 13 листопада, досі є будинки, що підключені до автономних котельних, які не мають теплопостачання.

“Окремі житлові комплекси столиці, що підключені до автономних котельних, на сьогодні не отримують теплопостачання. Причина – відсутність договорів на постачання природного газу на ці котельні. Будинки обслуговують приватні компанії, посадові особи яких – власники котельних або їх оператори – досі не провели роботу та не уклали необхідні угоди з НАК “Нафтогаз”, попри неодноразові заклики міської влади та представників районів”, – повідомили в пресслужбі КМДА.

За цими адресами існує заборгованість. Також особливо гострим залишається врегулювання питання боргу при передачі котельні від одного управителя до іншого або до ОСББ.

У міській владі зазначили, що для вирішення питання не потрібно багато часу, проте відповідальні особи, які мали б виконати цю роботу задовго до початку опалювального сезону, не зробили її досі. Це призвело до того, що десятки родин, зокрема з маленькими дітьми, змушені проживати в оселях без тепла.

“Також породжує ризик підвищеного навантаження на електромережі, адже люди обігрівають кімнати електроприладами. З урахуванням можливого дефіциту електроенергії така ситуація загрожує підвищеною аварійністю електромереж”, – підкреслили в КМДА.

У пресслужбі уточнили, що єдиним легітимним та ефективним шляхом є самоорганізація, створення ОСББ та прийняття рішення щодо котельн. Це: або самостійне управління, або, при відсутності боргу за газ, передача в комунальну власність і в управління “Київтеплоенерго”.

Житлові комплекси, де існує зазначена проблема

  1. Вул. Жилянська, 59, ЖК «Дипломат Холл». ОСББ досі не уклало договір на постачання газу (Голосіївській район).
  2. Пров. Лабораторний, 7. Комерційна компанія відмовилась обслуговувати котельню. Обслуговуючи одразу чотири будинки, не розділила борг між ними та не уклала договір на постачання газу (Печерський район).
  3. Вул. Сергія Данченка, 28, 28-А, 28-Б, 30, 32, 32-А, 32-Б, 34, 34-А – ЖК «Крістер град» (Подільський район); Кадетський Гай, 8, 10, 12 – ЖК «Медовий» (Солом’янський район); вул. Андрія Аболмасова, 4, 4-А – ЖК «Friendly House» (Дніпровський район). Комерційна компанія, що обслуговувала котельні, в попередній опалювальний сезон почала споживати газ без заключення договору з НАК «Нафтогаз». Отримала газ за цінами постачальника останньої надії (що майже у 10 разів більше, ніж для населення) та закінчила опалювальний сезон із великим боргом. Сім котелень, що постачали тепло на всі ці будинки – не обслуговувались належним чином та знаходяться в жахливому стані. У однієї котельні пошкоджені майже всі димові труби.
  4. Вул. Миколи Вінграновського, 2, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 1 – ЖК «Вудсторія». Комерційна компанія, що обслуговувала котельні, в попередній опалювальний сезон почала споживати газ без заключення договору з «Київгазом» та НАК «Нафтогаз». Відкрито кримінальне провадження.
  5. Вул. Алматинська, 109. ОСББ переймає на себе право управління котельнею, і досі не укладено договір на постачання газу.

Фото: 24 канал.