Нд. Лип 21st, 2024

У філармонії пройде Міжнародний музичний фестиваль Київська весна

У філармонії пройде Міжнародний музичний фестиваль Київська весна

Ювілейний 10-й Міжнародний музичний фестиваль “Київська весна” пройде у столичній філармонії з 21 по 25 травня. В його рамках відбудеться три симфонічні і два камерні концерти, що познайомлять киян як з класикою, так і з творами молодих композиторів.

Спеціально на відкриття до Києва вперше приїде 30-річний німецький піаніст корейського походження Крістофер Парк, володар нагороди Леонарда Бернстайна 2014 року. У своїй грі він поєднує принципи німецької точності і слов’янської емоційності. 21 травня Крістофер зіграє Перший фортепіанний концерт Бетховена у супроводі філармонічного симфонічного оркестру під керівництвом Романа Кофмана.

“Дуже цікавий проект «Нова українська музика» відбудеться 22 травня. Слухачам представлять твори молодих українських композиторів: Максима Коломійця, Максима Шалигіна, Олексія Ретинського, Віталія Кияниці, Дениса Бочарова. Три з них – прем’єри. Керуватиме Київським камерним оркестром грузинський диригент Міхеїл Менабде, який зараз живе у Відні. Визначною подією стане виконання 23 травня масштабного твору Гектора Берліоза для оркестру, хору і солістів – «Засудження Фауста» за Гете. Цей твір який якщо й звучав в Києві, то дуже давно. Берліоз був вражений п’єсою Гете, створивши на її основі концертну оперу, яку в той час у Парижі сприйняли прохолодно, не зрозумівши. Успіх прийшов за 30 років. Є оперні та балетні версії берліозівського «Фауста», а у нас цей твір прозвучить у концертному форматі”, – розповіла прес-аташе філармонії Олеся Найдюк.

Вишуканий концерт 24 травня підготував ансамбль «Nota Bene». Це формація молодих музикантів, які є солістами-віртуозами. Колектив виступить із зіркою сучасного скрипкового виконавства Андрієм Бєловим. У програмі – Струнний квартет Шуберта і Концерт для скрипки, фортепіано і струнного квартету Шоссона. А завершить фестиваль 25 травня концерт «Моцарт плюс». Філармонічний симфонічний оркестр під керівництвом диригента Миколи Дядюри виконає моцартівську Симфонію № 36 (відому під назвою «Лінцька симфонія»), а у рахманіновських «Дзвонах» до них приєднається хор Національної опери України.

“Вечірній Київ”Related Post