Пн. Тра 27th, 2024

У Києві агенти ФСБ готували серію потужних вибухів

СБУ знешкодила “розконсервовану” агентурно-бойову групу ФСБ РФ.

Зловмисників було знешкоджено контррозвідкою СБУ. До складу ворожої групи входили троє людей.

Серед пріоритетних цілей противника були підрозділи Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони України, а також їхні запасні командні пункти.

“Для вчинення диверсій фігуранти планували застосувати до 10 дронів, які вони спеціально обладнали саморобними вибуховими пристроями”, – повідомляє СБУ.

Проте співробітники СБУ спрацювали “на випередження” – всіх учасників російської групи було затримано, коли вже ті розпочали активну фазу підготовки диверсій.

Ворожу групу було сформовано ще в 2018 році кадровим співробітником 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ РФ.

“До її складу ввійшло троє осіб (мешканці Києва та Чернігова), які після вербування були переведені у режим “очікування” до початку повномасштабного вторгнення РФ”, – повідомили у спецслужбі.

Кожен із фігурантів мав свою спеціалізацію щодо проведення розвідувально-підривної діяльності на користь окупантів.

Один із них виробляв саморобні вибухові пристрої, інший відповідав за переобладнання “цивільних” БпЛА на ударні дрони. Ще одна учасниця – безпосередньо керувала дронами, а навчалася цього на курсах з підготовки операторів безпілотників у березні 2023 року в Київській області.

Лабораторії для виготовлення вибухівки та модернізації безпілотників були облаштовані на місця проживання фігурантів.

Навесні учасники групи розпочали відстеження місць базування підрозділів Сил оборони на території Києва та області.

“На підставі зібраних доказів ворожим поплічникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років тюрми”, – розповіли у СБУ.

Фото: СБУ.Related Post