З куполів Софійського собору почали знімати хрести для їхньої реставрації.

«Заплановано, що шість відреставрованих хрестів повернуть на куполи до кінця року, приблизно до 20 грудня. Сьомий хрест, розташований на головному куполі, оновлять до середини травня наступного року», – повідомила Суспільному генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.

Реставрація «Софії Київської» включає не лише хрести, а й інші частини споруди. Процес оновлення розрахований на п’ять років згідно з науково-проектною документацією, що пройшла державну експертизу та затвердження. На даний момент не виділено кошти на реставрацію покрівлі та куполів, і організатори проекту сподіваються на бюджет наступного року. Планується активно залучати меценатів, гранти та кошти іноземних благодійних організацій на підтримку цього значущого історичного об’єкта.

Кошти на реставрацію, приблизно 3,5 млн. грн., виділили благодійники. Держава фінансує оновлення кріплень та встановлення хрестів на куполах, надавши 2 млн. грн. із держбюджету. За реставрацію Центрального хреста відповідає Лісабон – мер столиці Португалії планує відвідати святиню та подивитися на оновлені хрести.

Фото: Микита Галка/Суспільне.