Після початку повномасштабного вторгнення, за неофіційною інформацією, з Києва виїхало близько 1,9 мільйона людей.

Про це повідомляє Економічна правда.

Так, за неофіційними даними до 24 лютого 2022 року в Києві проживали приблизно 3,9 мільйона людей. Серед усіх, хто виїхав, за останні півтора року у столицю повернулося приблизно 1,1 мільйона. Окрім того, у столиці зараз проживає приблизно 450 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з інших регіонів країни.

Ці розрахунки збігаються із внутрішніми спостереженнями Київської міської державної адміністрації. “Станом на зараз в Києві понад 3,6 мільйона людей. Ми майже повернулися до позначки перед активною фазою військових дій“, – розповідав у травні радник міського голови столиці Дмитро Білоцерковець.

Загалом, як показують дані, ті, хто не виїхав за кордон, найчастіше переміщувалися в межах тієї самої області або макрорегіону. Це створює парадоксальну ситуацію. На захід країни релоковано сотні підприємств, проте робочої сили – ні. Це призводить до регіональних диспропорцій на ринку праці, коли навантаження на одну вакансію в Дніпрі чи Запоріжжі в рази більше, ніж, наприклад, в Ужгороді, де роботодавці борються за працівників.