В п’ятницю, сімнадцятого березня, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента рф путіна, якого підозрюють у скоєнні воєнних злочинів в Україні.

Про це повідомила пресслужба МКС.

Це означає, що тепер путін має статус підозрюваного і за межами росії його мають заарештувати та передати до суду, – про це заявив Очільник Офісу генпрокурора України Андрій Костін.

Також видано ордер на арешт, так званої, дитячої омбудсмена Росії Марії Львової-Бєлової.

У суді Гааги заявили, що путін і Бєлова, «імовірно, несуть відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію Росії» з 24 лютого 2022 року.

«Є підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за вчинення діянь безпосередньо, разом з іншими особами та/або через інших осіб… і за нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили ці діяння», — сказано в повідомленні.

У рф вже відреагували на видачу Міжнародним кримінальним судом ордеру на арешт російського диктатора – у МЗС росії кажуть, що рішення МКС не мають для москви “жодного значення”.

«Рішення Міжнародного кримінального суду для нашої країни не мають жодного значення, зокрема, з правової точки зору. Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов’язань щодо нього не несе. З цим органом Росія не співпрацює, а можливі «рецепти» на арешт, що виходять від Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними», – заявила офіційний представник МЗС рф Марія Захарова, яку цитує російська агенція «Интерфакс».