Чт. Кві 25th, 2024

У Києві знесли 150-ти річний дім на вулиці Саксаганського

Вер29,2020

Будинок не мав охоронного статусу та не належав до культурної спадщини Києва. Забудовник, не погоджуючи проє

Активісти говорять, будинок зруйнували, не маючи на це жодних дозволів.

Валерій працює в офісі на цій вулиці майже 10 років. Розповідає, що будівля була в гарному стані, її вважали місцевою окрасою. Тому знищення будинку стало для чоловіка справжнім шоком.

“Цей будинок гарно вписувався на цій вулиці. Дуже сумно що старовинні будівлі вони знищуються в Києві і Київ якби ніби втрачає своє обличчя як місто в якого дуже багата історична історія“, – каже Валерій.

Про знесення будинку на своїй Фейсбук-сторінці повідомила активістка Олена Терещенко. На її прохання показати і документи, які дозволяють знесення, представник забудовника відмовився. Олена викликала поліцію.

“Я проїжджала повз будинок, викликала поліцію і, на жаль, я нічого особисто зробити там не могла, тому що роботи тривали, і поліція жодним чином не реагувала. Потім я ще раз телефонувала до поліції вони приїхали як розповідають активісти які вже тоді були на місці але вони не зупинили руйнування цього будинку“, – каже Терещенко.

У департаменті культурної спадщини Київської міськадміністрації повідомили – ця будівля не перебуває на обліку як об’єкт культурної спадщини, але поруч є будинки, які мають такий статус. Тож знесення будинку – пряма загроза руйнування сусідніх. Представник забудовника пояснює, що будинок належить власнику, який вирішив реконструювати його з подальшою надбудовою. Стверджує: всі необхідні документи вони мають і згодом подадуть проєкт 5-поверхового офісного центру на погодження в КМДА. А реконструкція завершилася знищенням будинку, тому що той був в аварійному стані. Тож забудовник вирішив зберегти тільки фундамент.

Для того щоб реконструювати зазначений об’єкт необхідно демонтувати і зробити його геологію зазначеної земельної ділянки для того щоб встановити який саме потрібен фундамент, які саме повинні провести роботи щодо укріплення не лише фундаменту який нам належить, а також і оточуючої забудови, яка є культурною спадщиною“, – каже представник компанії-забудовника Олександр Станицький.

У департаменті охорони культурної спадщини КМДА запевняють, знесення будівлі з ними ніхто не погоджував. На обурення активістів і небайдужих киян відреагували. Відразу направили на місце інспектора, який і зафіксував повний демонтаж будівлі. А не реконструкцію, як зазначено в паспорті об’єкта.

Документи нам не показали, ми їх не бачили, в департаменті вони не розглядалися , інспектор виїхав на об’єкт, зафіксував, зробив огляд, був підготовлений та направлений лист до Міністерства культури, повідомили їх, що така ситуація виникла в центральному історичному ареалі. І чекаємо, поки тепер якоїсь відповіді від міністерства культури чи був проєкт чи розглядався він взагалі чи не розглядався”, – каже директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Некоряк.

Двоповерхова будівля була найстарішою на вулиці, пережила багато потрясінь і навіть дві світові війни. Історики переконують – вона була чудовою ілюстрацією етапів розвитку забудови Києва, а зараз же одна ланка з цього ланцюга вже вибита.

Поки Міністерство культури з’ясовує, чи було законним знесення будинку – його демонтаж майже завершився. Якщо його визнають незаконним, на забудовника чекає штраф або навіть кримінальна відповідальність.

 



Related Post