Сб. Лип 13th, 2024

G7 – триденний саміт лідерів “Великої сімки”

G7 - триденний саміт лідерів "Великої сімки"G7 - триденний саміт лідерів "Великої сімки"
G7 - триденний саміт лідерів "Великої сімки"
G7 – триденний саміт лідерів “Великої сімки”

Триденний саміт лідерів “Великої сімки” – Великої Британії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції та Японії – завершився 21 травня в Хіросімі. Загалом сторони провели 10 сесій і обговорили не тільки ситуацію навколо України та ядерне роззброєння, а й проблеми світової економіки та продовольчої безпеки. Крім країн “сімки” на саміт запросили лідерів України, Австралії, Бразилії, В’єтнаму, Індії, Південної Кореї та інших країн.

Для нашої країни минулий тиждень став часом підтвердження незворотності партнерської підтримки та відкриттям нових горизонтів допомоги та співпраці на рівні ТОПів міжнародних відносин. Багато зустрічей, низка важливих рішень, розуміння перспектив та намірів міжнародного співтовариства що до ліквідації цивілізаційної загрози з боку схибленої кремлівської влади.

Інтернет заповнили світлини та відео з цієї важливої події. Офіційні, не офіційні, будь-які. Але в усьому контенті з саміту лідерів дуже яскраво простежується справжня єдність переважної більшості учасників та запрошених перед обличчям ворога, яким став путін та його диктаторський режим для розумово повноцінної частини мешканців планети Земля.

У 40-сторінковому підсумковому комюніке G7 Велика сімка офіційно зафіксувала, що продовжуватиме надавати «дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову» підтримку Україні та вживати заходів для «підвищення витрат» не тільки Росії, а й тих, хто підтримує дії москви. На сторінках документу йдеться також про необхідність прискорення поетапної повної відмови від залежності інших країн від російських енергоносіїв та заклик до влади Ірану відмовитися від підтримки росії в українському конфлікті і утриматися від передачі бойових безпілотників.

Учасники Саміту G7 обговорили формулу миру президента Зеленського. Та, як наголосив Голова Офісу президента Андрій Єрмак, розуміння, що «рф необхідно вибити з території України, бо ніхто не сяде за стіл переговорів, поки загарбники будуть на нашій землі».

На першому місці за важливістю – перемога України та унеможливлення виникнення у майбутньому таких катастрофічних для світового суспільства загроз. На жаль, певні міжнародні інституції, головним завданням яких і є захист людства та забезпечення його цивілізаційного розвитку, не пройшли перевірку на власну дієздатність в умовах російської агресії. «Необхідно проаналізувати, чому ми вимушені говорити про мир і стабільність на різних форумах. Чому ООН, яка була створена з метою збереження миру, сьогодні не в змозі запобігти конфліктам», — такими словами відреагував на російську загрозу прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді на засіданні G7. За словами Моді, сьогодні ООН не відповідає нинішнім реаліям світу і «може залишитися лише говорильнею».

Генсек ООН Гутерріш на саміті G7 заявив, що настав час реформувати Раду Безпеки і визнав, що вона не виконує свої функції. Окрім Радбезу, на його думку, зміни мають торкнутися і Бреттон-Вудських інституцій: Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Безпековий світоустрій потребує реальних змін. На щастя для всієї демократичної спільноти, на шляху путінської агресії першою стала Україна, яка змогла витримати ворожу навалу та подарувала такий необхідний для переосмислення засобів та механізмів безпеки демократичного світу час. Змогла, вистояла, не зламалась. За рахунок життя Захисників та страждань мирного населення. Страшна, але така необхідна для майбутнього всієї цивілізації, ціна.

Саміт G7 показав, що лідери інших країн розуміють таку самопожертву українців і по-справжньому вдячні нашій Нації за Волю, Мужність та Героїзм. Наша Перемога вже не викликає сумнівів та пересторог.

Головне – прискорити знищення Імперії Зла та зберегти максимальну кількість життів українців і тих, хто долучився до шляхетної справи боротьбі з Темрявою, пліч-о-пліч з нашими Захисниками боронить кордони, майбутнє та саме життя світу! 

Джерело: https://censor.net/ua/b3421920

 Related Post