Нд. Тра 26th, 2024

Лідери ЄС відхилили пропозицію Меркель провести саміт із Путіним

Чер25,2021
Ідею німецької лідерки підтримали лише колеги з Франції та Австрії

Лідери Європейського Союзу відкинули ідею провести офіційний саміт із президентом Росії Володимиром Путіним. Таку пропозицію раніше на зустрічі глав ЄС висунули канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Емманюель Макрон.

 

“Ми шукаємо формати й умови діалогу з Росією. Нам не вдалося домовитися щодо швидкої зустрічі з керівництвом РФ, але важливо зберегти діалог і продовжувати працювати над цим питанням. Я б хотіла зробити сміливіший крок. Будуть розроблені формати та умови для переговорів із Росією. Але не на рівні лідерів”, – заявила Меркель.

Меркель і Макрон вважають, що зустріч з очільником Кремля допомогла б відновити діалог із Москвою. Адже 2014 року Євросоюзу заморозив саміти з Росією через її агресію проти України.

Переговори у Брюсселі були напруженими, визнала Меркель. Її ідею, окрім Макрона, підтримав лише канцлер Австрії Себастьян Курц. Тож пропозиція була вилучена з остаточного комюніке після переговорів.

Прем’єр Нідерландів заявив, що не проти, аби з Путіним зустрічалися керівники ЄС, однак сам він не буде відвідувати жодних переговорів із Путіним. Румунський президент Клаус Іоанніс заявив, що поки рано говорити про саміт із Росією.

А глави країн Балтії та Польщі сказали категоричне “ні” відновленню переговорів із Кремлем. Там нагадали, що РФ і далі вдається до атак проти європейських держав та не забрала свої війська з території України.

 

Нагадаємо, напередодні керівник українського МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що розмороження саміту “ЄС-Росія” підірве санкційну політику Брюсселя.

 Related Post