Ср. Чер 12th, 2024

Путін винищує українських дітей

Бер10,2023 #путін

Протягом багатьох століть московське царство, російська імперія, СРСР, а тепер і так звана російська федерація прагне знищити українців. Війни, голодомор, примус до підпорядкування – саме так у кремлі роблять, як вони люблять нагадувати, із “братським народом”. Але ми ніколи не були такими. Як можна бути братами з тими, хто краде у тебе дітей, усиновлює за живих батьків, вчить своєї мерзенної, людоїдської ідеології, а потім заявляє, що “рятує маленьких росіян, яких змушували бути українцями”, повідомляє “Матриця Свободи”.

Президент України Володимир Зеленський ще на початку повномасштабного вторгнення попереджав кремль, що якщо окупанти продовжать красти українських дітей, про подальше ведення переговорів не може бути й мови. Незважаючи на це, росія продовжила забирати дітей у батьків і насильно депортувати до тимчасово анексованого Криму, Чечні та інших областей свого державного утворення.

За даними на листопад 2022 року, окупанти вкрали від 300 (за заявами української сторони) до 705 тис. (за заявами самого агресора) маленьких українців віком від 4 місяців до 17 років. Дітей забирали із тимчасово окупованих областей України: Київської, Харківської, Херсонської, населених пунктів Донбасу, Маріуполя. Варто зазначити, що у перші кілька днів повномасштабного вторгнення Київ дав розпорядження вивезти дітей-сиріт із прифронтових міст. Це наводить на жахливі висновки – більшість з депортованих дітей мають батьків. Багато хто з них досі не знає, що з їхніми дітьми і де вони перебувають.

Однак усиновлення маленьких українців розпочалося ще 2014 року. Тоді дітей із Криму почали вивозити на материкову частину рф. Тоді цю “ініціативу” назвав кремль “Потяги надії” і це призвело до насильницької депортації 1 тис. дітей. За шість днів до початку повномасштабного вторгнення, агресор почав масове вивезення дітей з окупованих частин Донбасу. Майже через три тижні, 8 березня, газета «Le Monde» опублікувала відкритий лист, написаний групою дитячих психологів та інтелектуалів, в якому говорилося, що дії російської сторони мають ознаки геноциду. Також текст говорив: “Вимушене переміщення неповнолітніх з України до росії – частина проєкту володимира путіна щодо викорінення української ідентичності та нації”. Автори не робили безпідставних звинувачень. Насильницька депортація дітей є як однією з ознак військових злочинів, так і актом геноциду. Адже відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, поняття “геноцид – означає насильницьку передачу дітей однієї групи іншій групі” (Стаття II, (е)). 19 лютого 2023 року держсекретар США Ентоні Блінкен заявив програмі CBS News: “Ця практика, яку батьку майже неможливо зрозуміти – буквально, “відбирати” українських дітей, відправляти їх до росії, відправляти до центрів, яких ми виявили, близько 43. Розлучаючи їх із сім’ями, а потім, усиновлюючи росіянами, саме по собі – жахливо! Це також свідчить про те, що президент путін із першого дня намагався стерти ідентичність України, стерти її майбутнє. Ось що відбувається і це теж злочин проти людства”.

13 квітня 2022 року так звана російський “дитячий омбудсмен” Марія Львова-Бєлова повідомила, що дітей з окупованих територій Донбасу “необхідно визначити в російські сім’ї”. Вже в червні 2022 року 120 сімей із рф подали заявки на усиновлення маленьких українців. А в липні того ж року, 108 дітей від 5 до 16 років були передані російським сім’ям з “традиційними цінностями” до москви, московської, калузької, воронезької, тульської області, а також до ямало-ненецького автономного округу. Усі вони отримали російське громадянство за спрощеною процедурою, прийнятою путіним 30 травня 2022 року, якою диктатор фактично узаконив викрадення дітей.

14 жовтня віцепрем’єр терористичного режиму путіна Марат Хуснулін оголосив про те, що з Херсонської області “вивезли” кілька тисяч дітей. Це пояснювалося тим, що дітей нібито везуть на оздоровлення до дитячих таборів. Проте, за розповідями батьків, від них вимагали дати оригінали свідоцтв про народження дітей. Окупанти давали обіцянку, що невдовзі повернуть маленьких українців, оскільки на цей момент у Херсоні небезпечно, проте цього не сталося навіть після звільнення міста. Голова Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова зазначає: “У Херсоні не залишилося дітей у жодному дитячому будинку. Усіх вивезено окупантами. Нам невідома доля цих дітей. Також невідома доля наших дітей, яких вивезли із освітніх закладів. Вони поїхали на лівий берег Дніпра для оздоровлення на період осінніх канікул, але у батьків вимагали дати дітям на руки оригінали свідоцтв про народження. І насправді це була депортація наших дітей”.

Лише в одному із закладів анапи утримували сотні українських дітей. Їх насильно депортували, усиновили, змінили особисті дані та піддали русифікації. Діти проходять “медичну фільтрацію” і отримують російські імена. Після цього дуже важко знайти депортованих неповнолітніх і ще важче повернути назад до України. І все ж є випадки, коли батькам вдавалося повернути вже усиновлених російськими сім’ями дітей. Щоб цьому перешкодити, окупанти вигадали “медичну фільтрацію”: якщо у дитини виявляли тяжке захворювання чи відхилення у розвитку, її не випускали. Глава Луганської області Сергій Гайдай заявив про вивезення до москви 300 дітей з Донбасу під приводом лікування від серйозних травм. За його словами, “діти та батьки навіть не здогадувалися про свій “важкий стан” до “медичної фільтрації” агресора. До речі, так само чинили і гітлерівці. Письменник Джонатан Літтел порівняв викрадення дітей російськими окупантами із фашистами, які примусово депортували “арійських дітей” із Польщі.Related Post