Студенти-розробники “Львівської політехніки” закликають зробити своє місто чистішим, вони створили та вдосконалили додаток, що дозволяє моніторити і регулювати наповненість сміттєвих майданчиків міста.Програма Clean City, за словами розробників, може не лише зробити місто чистішим, а й налагодити комунікацію між львів’янами та владою.
“Раніше потрібно було писати якісь паперові заяви, або ж дзвонити на гарячу лінію, де не завжди відповідали. Зараз це простіше, оскільки у кожного є свій смартфон. Відфотографував проблему, і вона вже аналізується”, – зазначив розробник Clean City Роман Віт.
Потрібно лише зайти на сайт чи в додаток та обрати на карті міста смітник. Для зручності створили і наліпки із QR-кодами. Це повідомлення перевірять і надішлють у департамент поводження із відходами міської ради. QR-код поки що діє у п’яти точках центральної частини міста.
“Ми хочемо спочатку спробувати цю ідею в центрі міста, і подивитися, як вона буде працювати тут. Тому що тут є великий потік людей і, відповідно, є потенційно більша кількість відгуків”, – прокоментував розробник додатку Микола Мацях.
Програму вже починають тестити львів’яни. Дмитро зазначив, що QR-код потрібен не лише в центрі, а й на сміттєвому майданчику поруч з його домом.
“У Львові це велика проблема, дуже рідко вивозиться сміття. Навіть зі звичайних маленьких смітничків. Я постійно бачу їх переповненими”, – переконаний житель Львова Дмитро Москвич.
Розробники “Чистого міста” закликають львів’ян випробувати додаток у своєму районі.