Нд. Тра 26th, 2024

Бойовики “ДНР” несуть серйозну загрозу для екологічної безпеки не тільки України, але й сусідніх країн. Можливе затоплення бойовиками шахти “Юнком” на Донбасі може стати серйозним екологічним ударом для України.

Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Йдеться у Виноградів News.

 “Планами бойовиків збентежені не тільки експерти-атомники, але і міжнародні організації, відповідальні за безпеку в регіоні”, – зазначив Семерак.

За його словами, Україна поінформувала про цю надзвичайну ситуацію європейських парламентаріїв. Українська влада наполягає на тому, щоб це питання розглядали всі переговорні групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

“Те, у що “грають” бойовики, є нічим іншим, як тероризмом і політичним шантажем, який ставить під загрозу найдорожче, що є у людини – її життя. Це за межами нормального людського сприйняття. Наше спільне з міжнародним співтовариством завдання – не допустити радіаційної катастрофи”, – підкреслив Міністр.

Семерак зазначив, що ситуація з “Юнком” є жахливим приклад того, що у екологічних проблем немає карт і кордонів.

Він нагадав, що на непідконтрольних Україні територіях, крім “Юнкома”, перебуває ще 35 непрацюючих шахт, затоплення яких ще більше посилить екологічну кризу на Донбасі.

При цьому в 2017 році ОБСЄ провела попередній моніторинг екологічної ситуації на Донбасі.

Тоді експерти попередили, що затоплення цих шахт може впливати на стан підземних вод по всій території Донецької та Луганської областей і за їх межами.

Крім того, затоплення шахт може впливати на рівень грунтових вод і спричинити просідання грунтів. Це призведе до руйнування промислових і інфраструктурних об’єктів, газо- і водопроводів.

Видобуток у шахті “Юний комунар” припинили в 2003 році, проте спеціальна комісія прийняла рішення залишити шахту на сухій консервації і постійно відкачувати з неї воду. Фахівці побоювалися попадання у грунтові води заражених частинок після затоплення шахти.Related Post