Сьогодні столицею пройшли учасники маршу за легалізацію коноплі.

Вимоги у ативістів три і вони досить обгрунтовані:

1.Декриміналізація споживачів конопель – збільшення до об’єктивно виправданої порогової кількості канабісу (марихуана), що встановлює кримінальну відповідальність за зберігання без мети збуту (зараз це 5 грам).
2. Повна рeорганізація органів по контролю та боротьбі з наркотиками, у першу чергу підрозділу протидії наркозлочинності Нацполіції під громадським контролем та з пріорітетами, визначеними Державною стратегією щодо наркотиків.
3. Доступ українців до лікування медичним канабісом та препаратами на його основі.

“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак
“Марш Свободи 2017” Фото: Андрій Дубчак

Організатор маршу: Об’єднання громадянських ініціатив “Об’єктивна реальність”.

Свій похід вони анонсували заздалегідь.

МаршСвободи

Написали організатор “Маршу Свободи 2017″ на сторінці акції у Фейсбук:

Конопляний #МаршСвободи 2017: за декриміналізацію курців, повне перезавантаження ДПН МВС та доступ до медичного канабісу!

ДЕКЛАРАЦІЯ НАМІРІВ

Об’єднання громадянських ініціатив “Об’єктивна реальність”, виходячи з ситуації у державній наркополітиці станом на жовтень 2016 року, формулює наступні пріоритети своєї діяльності на час підготовки чергового конопляного Маршу Свободи, який відбудеться у Києві 20 травня 2017 р.:

1.Декриміналізація споживачів конопель – збільшення до об’єктивно виправданої порогової кількості канабісу (марихуана), що встановлює кримінальну відповідальність за зберігання без мети збуту.

Попри позитивну динаміку депеналізації “наркозлочинів” вцілому (кількість засуджених за діяння, пов’язані з наркотиками, в Україні зменшилась з 31027 осіб у 2009 до 13608 осіб у 2015), ст. 309 Кримінального Кодексу України (зберігання без мети збуту) залишається “королевою статистики” антинаркотичної активності МВС. Кількість вироків за ст. 309 ККУ зменшилась пропорційно (21146 – у 2009 р., 9 127 у 2015 р.), однак питома вага незначних кримінальних правопорушень (зберігання невеликих кількостей канабісу для особистого вживання без мети збуту) демонструє тенденцію до зростання в загальній масі покараних “наркозлочинів”.Без декриміналізації частини 1 ст.309 ККУ (зміни порогових кількостей, при яких наступає кримінальна відповідальність за зберігання без мети збуту) неможлива позитивна зміна алгоритму роботи силових структур. Реформа поліції відтак матиме частковий і нестійкий ефект, під прапором “боротьби з наркотиками” і надалі процвітатиме окозамилювання, популізм та маніпуляція статистикою. Системна переорієнтація МВС на розкриття важких злочинів, пов’язаних з наркотиками, взагалі не відбудеться, поки існуватиме законна можливість кримінального переслідування за зберігання без мети збуту 5 грамів канабісу (на сьогодні це найнижчий показник серед країн Європи).

2. Повна рeорганізація органів по контролю та боротьбі з наркотиками, у першу чергу підрозділу протидії наркозлочинності Нацполіції під громадським контролем та з пріорітетами, визначеними Державною стратегією щодо наркотиків.

В умовах різкого зростання злочинності, високого рівня терористичної загрози та збройної агресії з боку Росії існує об’єктивна необхідність ефектичного використання людських та технічних ресурсів української поліції. Натомість жодні реформи в МВС не змогли на сьогодні вичистити зі структури людей, які прагнуть реваншу безкарності і продовження злочинної діяльності під прикриттям “боротьби з наркотиками”. Наявна тенденція до пошуку нових “псевдозаконних” схем для шантажу з метою отримання викупу із затриманих. Загалом ці потуги об’єднуються з публічними закликами до ще більшої криміналізації незначних правопорушень, демонізації споживачів психоактивних речовин (як головної “наркозагрози”), відвертий саботаж реалізації Державної стратегії щодо наркотиків. Наркокорупція в МВС не може бути подолана лише через половинчасті заходи (переатестація відсіяла дуже незначний відсоток “колишніх”, кадрові скорочeння у ДБНОН не дали суттєвих результатів.

3. Доступ українців до лікування медичним канабісом та препаратами на його основі.

Керуючись інтересами громадян України та на забезпечення їхніх прав на доступ до лікування Уряд повинен прискорити зміни до Законів України та підзаконних актів, які суперечать положенням Державної стратегії щодо наркотиків (до 2020 року).
Для вироблення гуманного і ефективного антинаркотичного законодавства в першу чергу необхідні наукові дослідження впливу психоактивних речовин на громадське здоров’я, зокрема з метою їх подальшого юридичного розділення за рівнем реальної шкоди.
Є необхідним також визнання та узаконення урядом наукових досліджень канабісу для потреб фармакологічної галузі з метою спрощення доступу українських пацієнтів до медикаментів іноземного виробництва та виробництва вітчизняних медичних препаратів на основі канабісу. Вказані кроки дадуть можливість побудови експериментальної гнучкої економічної моделі, яка би дозволяла вітчизняним фармакологічним компаніям отримувати легальну сировину, обіг якої контролюється державою, та сприяла би забезпеченню реальної потреби українських пацієнтів в доступі до лікування медичним канабісом та препаратами на його основі.

21.10.2016
м.Київ”

Фото: Андрій Дубчак

 https://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/10/22780687_1704437222913226_5248367950689301043_n-1.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/10/22780687_1704437222913226_5248367950689301043_n-1-150x150.jpgКиївЗроблено в УкраїніКультураПодіїСуспільствоАндрій Дубчак,канабіс,коноплая,конопляний марш,легалізація,Марш Свободи 2017Сьогодні столицею пройшли учасники маршу за легалізацію коноплі. Вимоги у ативістів три і вони досить обгрунтовані: 1.Декриміналізація споживачів конопель - збільшення до об’єктивно виправданої порогової кількості канабісу (марихуана), що встановлює кримінальну відповідальність за зберігання без мети збуту (зараз це 5 грам). 2. Повна рeорганізація органів по контролю та боротьбі з наркотиками, у...| Київської області та України | Kiev Time