Пн. Тра 6th, 2024

Олександр Ліцкевич. Одіозний шахрай, власник “елітного магазину” Lux Group вляпався у черговий скандал

Олександр Ліцкевич елітний магазин Lux GroupОлександр Ліцкевич елітний магазин Lux Group
Олександр Ліцкевич елітний магазин Lux Group
Олександр Ліцкевич елітний магазин Lux Group

Київський аферист, відомий як умілець із підробок брендових виробів Олександр Ліцкевич потрапив у поле зору поліції. Правоохоронці викрили його гігантську аферу “Lux Groups”. Зараз шахрай марно зачищає інформацію в Мережі про свої махінації. Видання “Антикор” публікує у повному обсязі матеріал, який заважає Ліцкевичу обманювати довірливих українців.

12 вересня Генеральна прокуратура України (ГПУ), спільно з Державною Фіскальною Службою (ДФС) затримали Олександра Ліцкевича – одіозного шахрая, власника “елітного магазину” “Lux Group”, який тривалий час обманював своїх покупців, продаючи їм підроблені аксесуари.

Про це повідомляє Інтернет-видання “Аргументум” із посиланням на власне джерело в одній із силових структур, передає “from-ua”, пише видання  “Антикор”.

Обороти цього шахрая досягали 1 000 000 $ на місяць. Переховуючись від слідчих органів, не реагуючи на поліцейські машини, влаштовуючи погоню на елітному “Мерседес” S222 Coupe, Олександр Ліцкевич, торговець підробками та шахрай, намагався втекти, але був затриманий.

“Хочемо нагадати, що це той “бариг”, який прикривався впливовими правоохоронцями, з якими, за словами самого Ліцкевича, він відпочивав на елітній яхті, купленій на гроші ошуканих клієнтів.

Під час затримання підозрюваний Ліцкевич намагався втекти від поліції, було оголошено план перехоплення”, – зазначило джерело видання.

Александр Лицкевич - мошенник, владелец элитного магазина Lux Group

Наразі Олександра Лицкевича затримано, йому вручено підозру, ведеться слідство.

Незважаючи на те, що шахрая затримано, тривають слідчі дії щодо тих правоохоронців, які забезпечували йому своє заступництво. Варто також зазначити, що від постраждалих надходить все більше і більше заяв про незаконні дії підозрюваного.

“Сподіваємось на справедливе рішення суду”, – зазначило джерело видання.

Олександр Ліцкевич та афера «Lux Groups»: як одіозному шахраю вдається роками обманювати багатих українців

Торгівля підробками завжди була золотим дном для розумних людей. Ті, хто простіше, продають “Луї Віттон” на ринку або в підвальних “бутіках”.

Люди з фантазією виходять у високі сфери та продають вироби швидким українським нуворишам. Причому виходить як в анекдоті про нових росіян і барабан Страдіварі. Парадоксально, але факт залишається фактом – чим більше грошей накрав якийсь представник вітчизняної «еліти», тим легше йому впарити відверте фуфло, потрібно лише ціну поставити якомога більше і приліпити етикетку, що пофарбувала. Саме цим і займається широковідомий у вузьких колах Олександр Ліцкевич, власник елітного бутіка Lux Groups.

Як видно з інтернет-сторінки магазину, в його асортименті – дорогий брендовий годинник, прикраси, аксесуари, телефони, хутра тощо. Також працює ломбард, до якого можна здати дорогоцінні вироби.

Олександр Ліцкевич та афера «Lux Groups

Все це добро можна купити у самому центрі Києва, на вулиці Великій Васильківській (Червоноармійській), 5.

Олександр Ліцкевич та афера Lux Groups 1

І все б нічого, та от лише ЗМІ кілька разів повідомляли, що Генеральна прокуратура України спільно з Державною Фіскальною Службою оголосили, що Ліцкевича затримано. Йому ставили торгівлю за завищеними цінами контрабандними дорогими аксесуарами та дорогими підробками. СБУ заявила, що провели обшуки у його компанії та вилучили підроблений товар. Причому, що досить дивно, інформацію про це сильно підчищено і заплутано – довелося довго копатися в джерелах, поки сяк-так вдалося встановити, що Ліцкевича затримували ще, як мінімум, у 2019 році. Чи були після цього ще затримання та обшуки – достовірно встановити не вдається. І також зі стовідсотковою впевненістю не можна стверджувати, чи йдеться у всіх цих повідомленнях у ЗМІ про одне й те саме затримання та обшук, чи їх таки було кілька.

Як би там не було, але, як мінімум, один раз він мав серйозні проблеми із законом. Але всі ці гучні заяви ні до чого не привели – Олександр Ліцкевич продовжує працювати і процвітати.

Олександр Ліцкевич та афера Lux Groups 2

У чому ж секрет успіху людини, яку вище керівництво правоохоронних органів країни публічно називало злочинцем і яку навіть заарештовували? Хто такий Олександр Ліцкевич? А ось тут ми теж упираємось у проблему – пошук ні до чого не призводить! Магазин є, торгівля аксесуарами є, ломбард є, Ліцкевича – ні! Але не біда, якщо немає самого героя, тобто його дітище – Lux Groups. І ось про нього ми знаходимо безліч інетерсен. У достовірному джерелі, до речі – у Державному реєстрі судових рішень. Виявляється, що історія відносин Lux Groups дуже давня – перше рішення в реєстрі датовано ще 2015 роком.

Александр Лицкевич - мошенник Lux Group

І нехай у рішенні не вказано назву фірми – Lux Groups ховається за словом «ІНФОРМАЦІЯ_1», що це за магазин стає зрозуміло з адреси: вулиця Червоноармійська, 5. Як випливає із судового рішення, «Підставою для внесення відомостей до Єдиного регістру досудових розслідувань стала заява народного депутата України ОСОБА_2 про те, що фірма «ІНФОРМАЦІЯ_1» здійснює перепродаж за іноземну валюту використовуваних телефонів, виробів із золота та годинників та заяву ОСОБА_3 щодо неправомірних дій, замаху на мошенництво невстановлених осіб «ІНФОРМАЦІЯ_1» розташованому за адресою. , вул. Червоноармійська, 5». Тобто про те, що з товаром у Ліцкевича не все гаразд, стало відомо щонайменше п’ять років тому.

Судовий реєстр щодо Lux Groups містить десять документів. Перший із них, витримку з якого ми процитували, – від 15.06.2015. Останній датований 15 жовтня 2020 року. Але про нього трохи згодом, це цивільний позов. Куди цікавіший документ від 31.10.2019-го, саме він підтверджує факт обшуків у Lux Groups та вилучення товарів, якими торгував магазин.

Александр Лицкевич - судовий реєстр

Адвокат просить скасувати арешт, «накладений ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 27.05.2019 року, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реестру досудових розслідувань за №32017100110000030 від 20.00. Тобто факт обшуків та вилучення товарів таки підтверджується. Як і факт відкриття кримінальної справи №32017100110000030 за статтями 205, 209 та 358 КК України. Що це за статті? Фіктивне підприємництво; Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; Підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів. Непоганий букетик. Зрозуміло, чому в Lux Groups були обшуки, а Олександра Лицкевича заарештували. Втім, погляньмо на рішення від 27.05.2019-го, на яке посилається суд.

Александр Лицкевич - судовий реєстр 1

Александр Лицкевич - судовий реєстр 2

Ось пазл і склався. Арешт майна Lux Groups відбувся у травні 2019 року. Після цього були і «зливи» інформації, які Олександр Ліцкевич досить успішно підчистив (згадайте початок нашого матеріалу).

І чутки про його зв’язки у правоохоронних органах та наявність високих покровителів, швидше за все, відповідають дійсності – як випливає з вже цитованого рішення від 31 жовтня 2019 року, кримінальну справу щодо нього перекваліфікували на статтю 190 – «Шахрайство». Щоправда, в частині четвертій: «Мошенництво, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою», яке «карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна».Александр Лицкевич - кримінальна справа

Але справа затихла. Як випливає з Єдиного Державного реєстру судових рішень, останнє слухання у рамках кримінальної справи відбулося 31 жовтня аж 2019 року. Після цього – тиша. Справа, судячи з даних реєстру, не закрита. Але й логічного кінця не має. А поки що, згідно з Конституцією України, до рішення суду людина вважається невинною, Олександр Ліцкевич продовжує торгувати підробками та «нагрівати» клієнтів.

А тепер давайте повернемося до рішення суду від 15 жовтня 2020 року, найсвіжішого в реєстрі. Воно, як бачите, не кримінальне, а цивільне. Але не менш неприємне для Lux Groups, бо йдеться про банальний обман клієнта.

Суть така. Людина («позивач») звернулася до ломбарду Lux Groups («ввідповідач») з метою продати два золоті персні з діамантами. У ломбарді їх оцінили у 31 000 доларів та домовилися з клієнтом, що суму виплатять за два рази. Першу частину – 15 000 доларів віддали одразу, а другу – 16 000 доларів домовилися віддати згодом. Але це «пізніше» так і не сталося. Банальний “кидок” на 16 000 доларів. Тепер людина змушена позиватися до суду, але що з цього буде – невідомо.

Але, в будь-якому випадку, це характеризує Lux Groups з, м’яко скажімо, не кращої сторони.

Ну, і наприкінці повернемось до скандалу з арештом Олександра Ліцкевича. Повторимося, коли точно він стався та скільки цих арештів було насправді – не зовсім зрозуміло. Але щонайменше про одне можна стверджувати точно. Так от, тоді в ЗМІ писали, що місячний обіг його магазину складав близько мільйона доларів. Що, зізнаємось чесно, у нас на початку розслідування викликало сумніви. Але, ознайомившись із асортиментом «бутика дорогих аксесуарів» та діяльністю ломбарду Lux Groups, ми схиляємось вірити колегам. І схиляємося до того, що їхні припущення про високих покровителів Ліцкевича теж правда. Інакше чому кримінальна справа «висить» ось уже понад рік, а Lux Groups продовжує й надалі «напарювати» клієнтів?

Джерело: arhument-com

 



Related Post