Громадські організації є основою громадянського суспільства. Саме вони мають можливість вирішувати проблеми громади, втілювати актуальні ідеї та впливати на процеси прийняття рішень у своїх громадах.
НГО “Алгоритм дій”: змінимо Луцьк на краще!
У минулому році підприємці Луцька заснували ГО (Громадську організацію) під назвою “Алгоритм дій” https://algorytm.ngo/. Ця ГО – це об’єднання декількох направлень, а саме:
- бізнес;
- креативна спільнота Луцька;
- технологічна спільнота міста Луцьк.
Активістами були зроблені спільні кроки для того, щоб покращити своє рідне місто. В свою чергу, ці зусилля дали змогу забезпечувати інноваційний розвиток цілого регіону.

Мета та діяльність НГО “Алгоритм дій”
На своєму сайті https://algorytm.ngo/ активісти ГО наголосили на наступних напрямках своєї діяльності:
- забезпечення платформ для співпраці: бізнес-спільнота-громадськість;
- залучення місцевих підприємців та активістів до розвитку регіону;
- створення сприятливого середовища та можливості для талановитих людей (щоб утримати їх у регіоні);
- віра у силу спільноти, надія на підприємців і місцевих активістів у вирішенні проблем, які стосуються регіону;
- дана НГО відкрита до співпраці з урядовими організаціями, але зазначає, що є (і завжди буде) позапартійною установою без політичних амбіцій чи прихильностей;
- проєкти “Алгоритм дій” – це проєкти, які спрямовані на розвиток підприємницької спільноти, покращення бізнес-екосистеми Луцька та створення інфраструктури, яка сприятиме змінам з позначкою “+” у регіоні.

Проєкти НГО “Алгоритм дій”
- RE: Ukraine Housing Lutsk — він є проєктом тимчасового житла для ВПО (внутрішньо переміщених українців). Мета проєкту: зробити місто безпечним та комфортним для переселенців з України. Головна ціль – будування українцями свого життя в гідних умовах.
- Дія.Бізнес — національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту, який ініціювало Мінцифрової трансформації України три роки тому, а саме, у 2020 році. Центр Дія.Бізнес у Луцьку надає безоплатні консультації для розвитку мікро- та малого бізнесу. Цей центр тепер – чудовий простір для спільноти підприємців та простор для залучення інвестицій. Центр став спеціальною pop-up-локацією для тестування продукту перед виходом на ринок.
- Urban Vision Lutsk — проєкт комплексного урбаністичного дослідження міста та розробки майстер-плану центральної частини міста Луцьк. Метою проєкту є підвищення якості життя в місті Луцьк та збільшення його привабливості для місцевих. Також мета проєкту – це забезпечення економічної активності та відкритості.
- “Модуль тимчасовості” — це є тимчасовим культурним простором від don’t Take Fake, який у місті реалізується за підтримки та фінансування НГО “Алгоритм дій”. МОТ представляє собою проєкт арт-простору, який намагається зафіксувати плинність життя та часу у мистецтві, а також показати невизначеність і, водночас, підтримати бажання продовжувати, тобто, жити, творити, боротися. Мета проєкту: за допомогою мистецтва та культури привернути ще більше уваги світу до України та культурних проєктів, які реалізуються в країні, не дивлячись на війну. Також проєкт націлений на збір коштів на відновлення культурних установ, які постраждали внаслідок агресії рф.
- Публічний міський сквер – це проєкт, що реалізовується ГО спільно з misto.reboot та за сприяння міської ради міста Луцьк. Сквер матиме наступний вигляд: амфітеатр з продуманим та інтегрованим освітленням, гарним краєвидом на Луцьк, а також із місцями, де можна відпочити. Мета проєкту: зробити точку притягання для молоді.

Вадим Махомед, засновник СЕО IT-компанії “ideil” та керівник “Алгоритм дій”, зазначає, що йому подобається його рідне місто (Луцьк) та його влаштовує ритм життя тут. Він підкреслює, що майбутнє міста – у “наших руках”, тому він і є частиною команди “Алгоритм дій”.
Підтримати команду та важливі проєкти може кожен охочий. Долучайтесь!