Таємницю сповіді розказав усьому селу і за це позбувся сану. Чотири роки тривало розслідування дій панотця греко-католицької церкви на Львівщині. У процесі задіяли навіть священнослужителів із Ватикану. Сам колишній священник вини за собою не відчуває, йдеться у ТСН.19.30.

Про гріхи Івана Федуніва чотири роки тому дізналося усе село. Якось у Народному домі люди зорганізували збори. Був присутній і тодішній ігумен храму. Каже, між ним та панотцем виникла суперечка. І священник, мовляв, не стримався й розбовкав сповідь. Після цього бажання сповідатись у чоловіка зникло.

“Я йому сказав, отче, що ви робите. То ж не можна того робити. А він мені нічого не відповів. Припустіть, ви йдете сповідатися, а він тайну сповіді розказав. Ви хочете йти сповідатися до такого священника, певне, що ні”, – каже мешканець с.Жулин Іван Федунів.

Сам колишній панотець Іван Сивак на зустріч із журналістами ТСН приходить у священицькому вбранні – на сорочці білий комірець.

“Я для вас не священник. А перед Богом я завжди був і буду священником”, – каже колишній священник УГКЦ Іван Сивак.

Показує наказ, яким його позбавляють сану. Каже, рішення приголомшило. Двадцять п’ять років сумлінно служив людям і церкві. Гріха за те, що порушив таємницю сповіді, не бачить.

“Про цей гріх знали всі люди. То не було таємницею. Якшо знали всі люди, то яка може бути сповідь. Він ображав мою дружину в народному домі, я йому сказав пару слів, подивіться на себе, скільки у вас було коханок.”, – виправдовується священник.

У селі Жулин, де служив Іван Сивак, колишнім душпастирем теж задоволені не всі. Сповідь Романа Коваля священик не розголошував. Але дав йому, запевняє, кропилом по голові.

“Взяв кропило і мене кропить. А я кажу, шо я зробив, шо ви мене кропите? А він мене по чолі вдарив. Кров мене всього залила, розсік, до чола”, – розповідає Роман.

“Якось воно вийшло, що я не вдарив чоловіка, а кропив, а він підіпхався”, – каже Сивак.

Стрийська єпархія вирішила позбавити отця Івана Сивака сану. Розслідування проводили під керівництвом Ватикану аж чотири роки. Опитали багатьох свідків. Своє рішення називають не інакше, як карою. Бо розголошувати сповідь – дуже тяжкий церковний злочин.

“Злочин є надзвичайно рідким випадком, щоб священники зраджували таємницю сповіді, але коли таке стається, він вимагає адекватної реакції церкви”, – каже промоутер справедливості Стрийської єпархії о.Олег Барбуляк.

Сповідь скількох вірян була розголошена, у єпархії не розповідають, бо це також таємниця. А от колишній отець Іван Сивак уже найняв адвоката. Хоче, щоб єпархія та Ватикан переглянули своє рішення.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/maxresdefault-1-707x400.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/maxresdefault-1-707x400-150x150.jpgКиївTimeСуспільствоЛьвів,сан,священник,сповідь,таємниця,ЦеркваТаємницю сповіді розказав усьому селу і за це позбувся сану. Чотири роки тривало розслідування дій панотця греко-католицької церкви на Львівщині. У процесі задіяли навіть священнослужителів із Ватикану. Сам колишній священник вини за собою не відчуває, йдеться у ТСН.19.30. Про гріхи Івана Федуніва чотири роки тому дізналося усе село. Якось у...| Київської області та України | Kiev Time