Чт. Тра 23rd, 2024
Вікторія Сюмар - Сюмар Вікторія ПетрівнаНародный депутат Украины Виктория Сюмар во время пресс-брифинга Партии «Европейская Солидарность», в Киеве, 6 сентября 2019 г. Фото Палинчак Михаил / POOL / УНИАН

Не без скандалу Комітет з антикорупційної політики проголосував за відновлення декларування. Декларації за 21 та 22 рік треба буде заповнити до 31 січня 2024 року.
Але.
-По суті вони будуть закритими щонайменше впродовж виборчого 2024 року, лише якщо декларант не захоче поставити галочку і зробити декларацію публічною.
-Оренду депутатам по факту можна буде приховати, бо якщо орендована квартира до 75 метрів і ти отримуєш за неї компенсацію з бюджету, то декларант може її не декларувати.
-натомість депутати селищних рад до 10тис мешканців, навіть в тих регіонах, які зазнають постійних обстрілів, як то Запорізька чи Дніпропетровська область змушені будуть декларуватися. Бо – типу «є корупційні ризики» в людей, що ні копійки не отримують з бюджету і точно втратили купу паперів в окупації.
-зате комітет і керівництво фракції Слуга народу не вбачають корупційних ризиків в позаштатних радниках Офісу Президента, які сидять на закритих нарадах з обмеженим доступом, беруть участь в міжнародних зустрічах, коментують все від імені Офісу і формують державну політику. Вони і далі не декларуються.

Всі знають, що ці люди працюють роками, але формально вони не отримують зарплатню. Тобто, очевидно, отримують іі «неформально», або в конвертах. Бо ж треба за щось жити. І при цьому комітет не бачить в цьому корупційних ризиків і не захотів включати їх в перелік тих, хто мусить показати суспільству як і за що живе.

Більше того, спочатку на комітеті спочатку 5 з 9 членів підтримали поправку Володимира Ар’єва щодо декларування позаштатних радників Офісу та прес секретаря Президента.

Але… почався скандал і результати голосування встановити не змогли). Це ж справді важко порахувати коли пʼять з девʼяти?)
При переголосуванні вже було три голоси, і всі лише з опозиційних фракцій.
Радники Офісу можуть видихнути. Депутати партії Слуга народу вчасно одумалися і відмазали їх від декларування. Бо ж, напевно, ті люди зайняті).
А якщо серйозно, то це сором всієї державної служби, якого країна ще не бачила, коли державну політику з державними таємницями і з голосом за всю державу Україну визначають люди без жодного статусу і відповідальності.

Це називається безвідповідальність. І так в воюючій країні бути не може! Бо потім комусь доведеться відповідати і за зливи державних таємниць, і за пряму корупцію.

Вікторія Сюмар

 

 Related Post