На Київщині є й інші пам’ятки, позначені хештегом #SOSfuture. Наприклад, костел-усипальниця Підгорських у селі Антонів, якому вже 200 років. Споруда вижила в радянські часи тільки тому, що була орієнтиром на військових картах.

У храмі був склад тракторних запчастин, а з усипальниці викинули останки польських панів – там зберігали колгоспну картоплю. Вже за часів незалежності України, місцевий підприємець вирощував у споруді печериці, а кілька років тому все прибрали, храму надали статус пам’ятки місцевого значення, але жодної охорони не поставили – будівлю понівечили шукачі скарбів і банальні крадії будматеріалів. Костел уже сто років не бачив ремонту, і перспективи його туманні, адже споруда досі не стоїть ніде на балансі – отже, ремонтувати її просто немає кому.

Часу на порятунок таких пам’яток обмаль, кажуть активісти. Так і виникла ідея створити онлайн – мапу, фото та інформацію на якій може розмісти будь-хто. Так на ній з’явився і маєток родини фон Мекк – гордість села Копилів. На його захист устали діти місцевої школи – в улюблене місце дитячих розваг через його аварійний стан забороняють заходити дорослі. Власник будівлі мав амбітні плани щодо її віднови, однак на заваді стала економічна криза.

“На мою думку, цей маєток треба повертати на баланс Копилівської сільської ради. Багато є міжнародних проектів – залучати кошти і робити ремонт”, – вважає сільський голова Володимир Крижевський.

Інформує:tsn.uahttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/06/kostel-uspalnitsya.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/06/kostel-uspalnitsya-150x150.jpgКиївUncategorizedКультураSOSfuture,Костел-усипалниця,маєток родини Фонн Мекк,унікальний костелНа Київщині є й інші пам'ятки, позначені хештегом #SOSfuture. Наприклад, костел-усипальниця Підгорських у селі Антонів, якому вже 200 років. Споруда вижила в радянські часи тільки тому, що була орієнтиром на військових картах. У храмі був склад тракторних запчастин, а з усипальниці викинули останки польських панів – там зберігали колгоспну картоплю....| Київської області та України | Kiev Time