У Києві відкрили сквер імені Димитра Пешева. Про це повідомляється на офіційній сторінці Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана у Фейсбуці. На урочистості приїхали прем’єр-міністри України й Болгарії, мери міст Києва і Софії.

“Делегація з Болгарії висловила щиру подяку київській громаді, меру міста та депутатам – за вшанування пам’яті їхнього співвітчизника. Разом з Прем‘єром Болгарії вшановуємо пам’ять його видатного співвітчизника – Димитра Пешева. У роки Другої світової він не тільки відкрито виступив проти фашизму, а й врятував життя тисячам євреїв Болгарії”, – написав Володимир Гройсман.

За свої політичні погляди він і сам поніс жорстке покарання, але вистояв, не підкорився тоталітарній машині, за що отримав нагороду “Праведника народів світу”.

Дмитар Пашев Віце-спікер Парламенту Болгарії, юрист та громадський діяч у роки Другої світової війни, виступив проти расизму, комунізму та фашизму. Завдяки його самовідданій роботі було врятовано більше 40 тисяч болгарських євреїв від знищення в нацистських таборах. А під час встановлення в Болгарії комуністичної влади, Дмитро Пешев виступив з критикою уряду Георгія Димитрова, за що відбув 15 років ув’язнення.

Нагадаємо, які парки Києва відкриють після реконструкції до 1 червня.

«Вечірній Київ»https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/U-Kyyevi-vidkryly-skver-na-chest-vydatnogo-bolgarskogo-diyacha.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/05/U-Kyyevi-vidkryly-skver-na-chest-vydatnogo-bolgarskogo-diyacha-150x150.jpgKievTimeВладаКиївПодіїСуспільствоактивіст,сквер,фашизмУ Києві відкрили сквер імені Димитра Пешева. Про це повідомляється на офіційній сторінці Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана у Фейсбуці. На урочистості приїхали прем'єр-міністри України й Болгарії, мери міст Києва і Софії. 'Делегація з Болгарії висловила щиру подяку київській громаді, меру міста та депутатам - за вшанування пам'яті їхнього співвітчизника. Разом...| Київської області та України | Kiev Time